MASKİ'den o açıklamalara cevap

MASKİ Genel Müdürlüğü, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen tarafından Alaşehir atıksu arıtma tesisinden fayda sağlanamadığına yönelik yaptığı açıklamaya cevap verdi.

MASKİ'den o açıklamalara cevap

MASKİ Genel Müdürlüğü, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen tarafından Alaşehir atıksu arıtma tesisinden fayda sağlanamadığına yönelik yaptığı açıklamaya cevap verdi.

09 Mayıs 2021 Pazar 21:33
MASKİ'den o açıklamalara cevap

MASKİ'den yapılan açıklamada, Alaşehir ilçesine 39 milyon TL yatırım bedeli ile yeni bir atıksu arıtma tesisi inşa edildiği ve tesisin çalışır durumda olduğu belirtildi.  

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen tarafından Alaşehir atıksu artıma tesisinden fayda sağlanamadığına yönelik iddialarına MASKİ’den cevap geldi. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Alaşehir merkezde ekonomik ömrünü tamamlayan tesis yerine 39 milyon TL yatırım bedeli ile yeni bir tesis inşa edildi. Tesiste inşa çalışmalarının bitmesinin ardından 8 Aralık 2020 tarihinde kısmi kabul işlemlerinin ardından su alımına başlandığı belirtildi. Yaklaşık 6 aydır tesisin çalışır durumda olduğu ve başarılı bir şekilde arıtım yapıldığını ifade eden MASKİ yetkilileri, yapılan açıklamanın gerçeklerle bir ilgisi olmadığını söyledi. Atıksu arıtma tesisleri inşa edilirken sözleşmelerde 1 yıllık yüklenici firma tarafından işletme zorunluluğu olduğu ifade edilen açıklamada, bu süreçte tesisin başarılı bir şekilde işletilmesi durumunda kesin kabulünün yapıldığı vurgulandı.

ATIKSU ARITMA TESİSLERİNE 315 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI

MASKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, kuruluş sürecinin ardından ilçe ve belde belediyelerinden devraldıkları tesisleri bakım onarımlarını yaparak çalışır duruma getirdiklerini ifade etti. Kısa bir süre içerisinde yeni tesisler için Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile çalışmaya başladıklarını belirten MASKİ yetkilileri, Manisa, Turgutlu, Soma ve Gördes’e yeni tesisler kazandırdıklarını söylediler. 2020 yılı sonunda Alaşehir merkez ve Kavaklıdere’de inşa ettikleri tesislerin de başarılı bir şekilde çalıştığını vurgulayan MASKİ yetkilileri, yüklenici firma tarafından tesislerin işletildiğini ve 1 yıllık sürecin dolmasının ardından işletmenin tamamen kuruma geçeceğini belirttiler. Bu süreçte yüklenici firma tarafından yapılan işletim sürecinin ve tesislerdeki parametrelerin de yakından takip ettiklerinin altını çizen MASKİ yetkilileri, bugüne kadar yaptıkları 217 milyon metreküp atıksu arıtımı ile Gediz ve Bakırçay Havzalarının özlenen günlerine kavuşturmak için çalıştıklarını vurguladılar.

SARIGÖL’E 30 MİLYON TL YATIRIMLA ATIKSU ARITMA TESİSİ İNŞA EDİLİYOR

Sarıgöl merkezi de evsel nitelikli atıksu kirliliğinden kurtarmak için inşa çalışmalarına başladıklarını belirten MASKİ yetkilileri, Demirci, Köprübaşı ve Selendi’ye de atıksu arıtma tesisi inşa edileceğini söylediler. Yapılacak çalışmalar ile Manisa il genelinde atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe merkezi kalmayacağı ifade edildi.

Son Güncelleme: 11.05.2021 15:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Bagyolu mahallesi sakinleri 2021-05-10 00:02:45

Uzaya gitseniz ne olacak cengiz Ergün seçimlerde kahvede söz verdi bagyolu Mahallesi'nde kanalizasyon yok yol yok 600 m çakıl dokemediniz asfalttan taştan vazgeçtik çamurun üstüne 3 kamyon çakıl dokemediniz ..Manisa merkeze 15 km hala foseptik çukuru var kanalizasyon yok trilyonluk yatırım yapın uzaya gidin daha burda yok ..dilekçe verdik cevap bile yok..

banner112