Issız meydanda 23 Nisan kutlaması

Manisa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı pandemi tedbirleri kapsamında kutlandı.

Issız meydanda 23 Nisan kutlaması

Manisa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı pandemi tedbirleri kapsamında kutlandı.

23 Nisan 2021 Cuma 10:24
Issız meydanda 23 Nisan kutlaması

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Palabıyık, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Manisa İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan, Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Manisa İl Milli eğitim Müdürü Mustafa Dikici anıta çelenk sundu. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz’ dediği tarihi mesajıyla 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklara hediye etmiştir. Bugün dünyanın tek Çocuk Bayramı olması da ayrı bir önem arz ediyor. Bu bayramın çocuklara armağan edilmesinin de büyük anlamı vardır. Çünkü çocuk gelecektir, çocuk gelişimdir, yükseliştir ve çocuk güvendir” dedi.  Konuşmanın ardından Mehmet Suphi Egemen Ortaokulu öğrencileri şiirler okudu.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, pandemi şartları nedeniyle sade bir tören yaptıklarını açıkladı. Vali Karadeniz, “Ben inanıyorum bütün Manisalılar evlerini bayraklarla süsleyerek Manisa’yı dışarıdan görenler Manisa’da 23 Nisan yaşıyor dedirtebilir. Bütün çocuklarımızın bayramını kutluyorum. ” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mikail 2021-04-23 12:49:03

Manisa sa büyük şehir başkanı cengiz Ergün herhalde manisada deyil olsaydı törene katılır dı diye düşünüyorum

banner112