Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, Manisa’da hayata geçireceği projeler için Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası’nın ardından Metro İstanbul’a ziyaret gerçekleştirdi.

Manisa’nın ulaşım noktasındaki problemlerinin çözümü için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Zeyrek, Metro İstanbul’un tecrübelerinden faydalanmak amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatları ile bayramlaştı Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatları ile bayramlaştı

Manisa’nın ihtiyacı olan projeleri hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, bu kapsamda Metro İstanbul’a ziyaret gerçekleştirdi. Metro İstanbul Genel Müdürü Dr. Özgür Soy ve Metro İstanbul yönetimi tarafından ağırlanan Başkan Zeyrek’e, kurumun çalışmaları, faaliyet alanları ve projelerini içeren bir sunum gerçekleştirildi.

Sunumun ardından kurumda incelemelerde bulunan ve test aracını gezen Başkan Zeyrek, raylı sistem çalışmaları hakkında bilgi aldı.

“Tecrübelerinden Faydalanmak İstiyoruz”

Her alanda olduğu gibi Manisa’nın ulaşım noktasındaki problemlerinin çözümü için çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini belirten Başkan Zeyrek, “İstanbul, raylı sistem ve ulaşım gibi alanlarda oldukça deneyimli bir şehir. Metro İstanbul’un tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Bu düşünceyle teknik ekibimle birlikte bu ziyareti gerçekleştirdik. Metro İstanbul Genel Müdürümüze ve ekibine nazik ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İz-Man Projesi: “8 Havuzu’ndan Binip İzmir’de İneceksiniz”

Seçim döneminde “İz-Man” projesini açıklayan Ferdi Zeyrek, “Manisa ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ortak yatırımı olarak tanıttığı metro projesini Manisa ve İzmir’i birbirine bağlayacağını vaat etmişti. İzmir’de Evka-3 Metro Hattı’na bağlanacağını söyleyen Zeyrek, iki şehir arasındaki ulaşımı 15 dakikaya düşüreceğini belirtmişti. Zeyrek, “8 Havuzu’ndan bineceksiniz, havaalanında ineceksiniz, Aliağa’da ineceksiniz.” açıklamasında bulunmuştu.

Muhabir: ÖZKAN ÇELİK