Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de bir piton yılanı görüldü. Piton nedeniyle endişelenen mhalle halkı yılanın yakalanmasını istiyor.

Denizli’de dehşet… Dayısının evine ve yoldan geçenlere satırla saldırdı! Denizli’de dehşet… Dayısının evine ve yoldan geçenlere satırla saldırdı!

Bazı kişiler yılanın çıkması için ateş yakarken bazıları da deliğin önüne yiyecek bıraktı.

Mahalle Muhtarı Enver Kavak, gazetecilere, yılanın girdiği yerden 2 gün önce çıktığını ve bir kirpiyi yutmaya çalıştığı sırada vatandaşların müdahale ettiğini söyledi.

Yetkililerden yardım istediklerini belirten Kavak, "Tüm mahalle tedirgin ve uyuyamıyor. Yılanın yakalanmasını istiyoruz. Sadece bizim mahalle değil tüm Fethiye olay nedeniyle tedirgin." ifadelerini kullandı.

"Tavuk koyduk ama çıkmıyor"

Mahalle sakini Aydın Hancıoğlu, bölgede yaşayanların piton nedeniyle çok huzursuz olduğunu ifade etti.

Pitonun sahibi varsa gelip yılanını almasını isteyen Hancıoğlu, şöyle konuştu: “Burada yaşayan insanlara yazık. Her gün insanlar burada bekliyor. Herkes çok perişan. Geliyoruz burada nöbet tutuyoruz. 'Gece çıkar' dediler. Tavuk koyduk ama çıkmıyor.”

Durmuş Ali Gürsoy da "Okula giden çocuklar var. Gece uyumuyorlar. Herkes tedirgin, yılanın bir an önce bulunmasını istiyoruz." dedi.

Pamukkale Üniversitesinde görevli sürüngen uzmanı Prof. Dr. Eyüp Başkale, yetkililere durumun bildirilmesinin ardından bölgeye bir uzman ekip yönlendirdiklerini söyledi.

Başkale, yılanın tespit edilmesi halinde bulunduğu yerden alınarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edileceğini belirtti.

Kaynak: AA