İslam Memiş'ten dolar ve altını olan vatandaşlara uyarı geldi. Sakın yapmayın diyerek uyardı.

Yurt içi piyasalarda iyimserlik, yurt dışında tedirginlik var.

Cuma akşamı Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşı Standart & Poor’s (S&P), Türkiye’nin kredi notunu B’den B+’ya yükseltti.

Türkiye’nin Kredi Risk Pirimi (CDS), 291 seviyesine geriledi. İsrail, Gazze Şeridi’nde Refah’a operasyon başlattı. Sınır kapısını İsrail ele geçirdi. Hint-Pasifik’te sular ısınıyor. Çin “Harekete geçmeliyiz” dedi. Ortadoğu genel itibariyle zaten problemli. Dışsal etkenlere dair kırılganlığımız devam ediyor. Böyle bir ortamda piyasaların rahatladığını söylemek çok zor. Gerginlik ve belirsizlik devam ediyor.

Yatırımcıların bu süreçte açığa ve kredili işlem yapmaması önemli. Çünkü neyin ne olduğu, neyin ne olacağı belirsiz. Bir gece gelebilecek haber akışları tüm beklentileri değiştirir. Mayıs-Haziran ayları manipülasyon piyasasını desteklediği için risk dağılımı yapmak gerek. Altın ve gümüş gibi değerli metaller İsrail operasyonuna tepki vermedi. Önümüzdeki hafta baskıyı sürdürebilir. Ancak kalıcı olmayacağını söyleyebilirim.

Çiftçiye güzel haberi Bakan Yumaklı verdi… Hesapları kontrol edin! Çiftçiye güzel haberi Bakan Yumaklı verdi… Hesapları kontrol edin!

Borsada boğa piyasasının bittiğini, ayı piyasasının gelebileceğini öngörüyorum. Boşta kalmamak için yarı altın yarı dolar da beklenilebilir. Dolar, parite üzerinden alım yapmak için bize lazım. Yoksa yatırım aracı değildir. Toparlayacak olursam; Piyasa normalleşemiyor. İçerde iyimserlik, dışarda kötümserlik devam ediyor!

Kaynak: Haber merkezi