Hyundai, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği (Healthy Seas) ile iş birliği yaparak Ege Denizi'nde büyük bir temizlik operasyonu başlatıyor. Bu proje kapsamında, Ege Denizi'ndeki büyük balık çiftliği ağları ve çeşitli plastik atıklar toplanacak. Hyundai'nin çevreye duyarlı yaklaşımı, yalnızca otomobil sektöründe değil, aynı zamanda deniz temizliği gibi sosyal sorumluluk projelerinde de kendini gösteriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Hyundai Motor Company, üstün bir otomobil deneyimi için modellerine verdiği önemi, temiz bir çevre ve güçlü gelecek adına sosyal sorumluluk projelerine de aktarıyor.

'IONIQ' modelleriyle başlayan ve tüm model gamına yayılan sürdürülebilirlik, araçların dış ve iç taraflarındaki aksamlarının geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmasına olanak sağlıyor.

Hyundai bu bağlamda, Uluslararası Sağlıklı Denizler Derneği ile ortaklaşa dünyanın dört bir yanındaki denizleri ve okyanusları atıklardan arındırmaya çalışıyor.

Denizlerden her yıl düzenli olarak plastik, cam, balık ağları ve çöp çıkaran Hyundai, bu atık malzemeleri geri dönüşüm yoluyla yine ürettiği otomobillerinde kullanarak döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor.

Sağlıklı Denizler Derneği ile yapılan ortaklığın dördüncü yılında, Ege Denizi'ni temizlemeye karar veren Hyundai, bu yıl Yunanistan kıyılarından başlayarak özellikle büyük balık çiftliği ağları ve çeşitli plastikleri toplayacak.

Manisa'da GDZ Elektrik'e acil çağrı! Belediye başkanı bayrak çekti Manisa'da GDZ Elektrik'e acil çağrı! Belediye başkanı bayrak çekti

Denizlerden toplanacak tonlarca atık, 'IONIQ 5', 'IONIQ 6' ve 'Yeni SANTA FE' için 'econyl' ipliğinden yapılan paspaslar gibi yeni ürünlere dönüştürülecek.

Hyundai, 2023'te 11 tonu balık yetiştirme ağı olmak üzere denizden 42 tondan fazla atık çıkarmıştı. 

Kaynak: AA