Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Son 20 yılda ülkemizin kalkınma ve demokrasi yürüyüşü o kadar hızlı oldu ki muhalefet bunun gerisinde kaldı. 6 parti güya uğraşıp didinip bir ortak politika metni yayınladı. Böyle bir metin hazırlayınca insan bir beklentiye giriyor. Biz 20 yıldır gece gündüz çalışmaktan bazı şeyleri ihmal etmiş olabiliriz. Karşımızda henüz bir aday belirlemekten aciz bir masa olduğu gerçeğini unutmuyoruz. Bu masanın vizyonumuzu aşan bir belge ortaya konmasına ihtimal vermiyoruz ama yine de bir bakalım dedik, bakmaz olaydık. Bu partilere umut bağlayanlara çok üzüldük.

"VADETTİKLERİNİN FAZLASI YAPILDI"

Metinde yer alan başlıklarla ilgili değerlendirmeyi bakanlıklarımız yeri geldikçe paylaşacaktır. Bunlar yeni projeler için kafa yormayı ülkede ne yapıldığına kafa yormamışlar. Vadettiklerinin fazlasının yapıldığını görmüyorlar. Gözleri var görmüyorlar, kalpleri mühürlenmiş. Açıkladıkları metinde güya herkese selam veriyorlar. Kayyımı kaldıracağız, belediyelere özerklik vereceğiz diyerek HDP'ye selam veriyorlar. OHAL KHK'larını iptal edeceğiz diyerek kapı arkası ortakları PKK ve FETÖ'cülere selam veriyorlar.

"BATI'YA SELAM VERİYORLAR"

Genelkurmay ve MİT'e sataşarak kurumlarımızın sınırdışında bile başlarını ezdiği terör örgütlerine selam veriyorlar. Akkuyu Nükleer Güç Santraline, savunma sanayii projelerine dokunacağız diyerek ülkemizin bu alanda güçlenmesinden rahatsız olan Batı'ya selam veriyorlar. Bir tek ihtiyaç duymadıklarından kazanımları ve hayalleriyle aziz milletimizin kendisine selam vermemişler. Aday belirlemekte tembellik ediyorsunuz tamam ama vaat oluştururken ders çalışsaydınız.,

"DERME ÇATMA PROGRAM"

Önümüzdeki 5 yılda 5 milyon istihdam sözü veriyorlar. Derme çatma bir programla milletin karşısına çıkıyorlar. Yazık, demokrasilerde iktidar kadar muhalefet de önemlidir. Türkiye böylesine sakil bir muhalefeti hak etmiyor. Vaat aşamasında bu kadar pespaye davrananların sorumluluk üstlendiklerinde ülkeyi ne hale getireceklerini varın siz düşünün. Bir kısım bürokrat bunların aklına girmiş, bir şeyler çizip program diye bunların önüne koymuş.

"BAY BAY KEMAL"

CHP'nin başındaki zata zaman zaman 'Bay Kemal' diye hitap ediyorum. Adaylığa niyetlenince bu ifadeyi slogan yaptı. Madem Bay Kemal bu sloganı sevdi. Kendisine bundan sonra kullanabileceği bir slogan daha vereyim; bay bay Kemal... Alsın tepe tepe kullansın. Telif falan da istemeyiz.

"GEÇEN HAFTAYA KADAR AKLINIZA GELMEDİ Mİ?"

Manisa'da hava durumu nasıl olacak? İşte 27 Mart hava durumu... Manisa'da hava durumu nasıl olacak? İşte 27 Mart hava durumu...

Biz aday çıkaramıyoruz, Cumhur İttifakı'nın da adayı olsun dediler. Benim adaylığım yıllardır belli. Geçen haftaya kadar hiç aklınıza gelmedi mi? Altılı masanın geldiği yer ülkenin hayrına bir işe tabi olmak yerine bizim yaptıklarımızı tersine çevirmektir. Biz aday çıkaramıyoruz, onlar da çıkaramasın demenin başka anlamı olabilir mi? Biz iş yapmayacağız öyleyse AK Parti'nin yaptıkları da yıkılsın demenin başka hükmü olabilir mi? Milletten alamadıkları iktidara darbecilerin, vesayetçilerin ihsanı olarak konmak bunların hayallerinde var. Merhum Menderes'in sloganını çalarak genel merkezlerine asmışlar. Bunların Allah'tan korkularını bilmeyiz ama milletten utanmadıkları kesin. Milletimiz 14 Mayıs'ta bu utanmazlık siyasetine yeter diyecektir.

 NTV