AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı’nın düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt veren CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, “Bizi siyasi ilkesizlikle suçlayacak son grup AK Parti’dir” dedi.

Gözler bu görüşmeye çevrildi… Erdoğan ve Özel görüşmesi bugün! Gözler bu görüşmeye çevrildi… Erdoğan ve Özel görüşmesi bugün!

CHP’li Özalper, “AK Partili mevkidaşımın basın açıklamasında partime ve şahsıma yönelik eleştirilerini gördüm. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına gitmediğimizi söylemiş. Öncelikle, Manisa Valiliği’nin düzenlediği programa CHP’nin seçilmiş Şehzadeler ve Yunusemre Belediye Başkanları katılım göstermiştir. Ayrıca İl Kadın Kolları Başkanımız Ümran Bilek de resmi bayram kutlamasına katılım göstermiştir. Biz devlet adabını bilen, her programda temsiliyeti koruyan bir partiyiz. Cumhuriyet’i kuran kadroların partisi CHP, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da Manisa Valiliği’nin programına katılım sağlamıştır. Resmi bayramlar için yaptığımız alternatif kutlamaların nedeni, AK Parti iktidarında çıkan genelgeyle birlikte partilerin ve dernek ile STK’ların çelenk sunmasının yasaklanmasıdır. Biz milli bayramlarda Atamıza saygımızı belirtmek için partimizin çelenk sunumunu alternatif bir kutlamayla yapmak zorunda kalıyoruz. Hem resmi programlara, hem de partimizin düzenlediği programlara da sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

“Gözünü Kapatıp Kalbini Karartanlar Attıkları Taşın Altında Kalırlar”

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper son olarak şu ifadeleri kullandı, “Değerli mevkidaşımın ağzından siyasi ilkesizlik gibi bir cümle çıkmış. Bu cümleyi anlamı bağlamında söylemeye çalışmadığına, yanlış bir ifade kullandığına inanmak istiyorum. Öyle ya; halkın acı gününde de mutlu gününde de yanında olmayanlar, bayram kutlamalarına katılım göstermeyenler, katıldıkları programa da geç gelenler bize siyasi ilke dersi vermeye kalkamaz diye düşünüyorum. Emeklilerle ilgili sorunları çözmeyen, barınma krizine çözüm bulamayan, enflasyon ateşini söndüremeyen ve halkı dinlemeyenler çeşitli algı oyunlarıyla bile isteye yanlış yönlendirme yapıyor. Soma’da 301 maden işçisi öldüğünde gözlerini bağlayıp kulaklarını tıkayıp kalbini karartanlar, mübarek Ramazan Bayramı’nda bayramlaşmak için programa katılmaya tenezzül etmeyenler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına geç kalanlar bize taş atmaya kalkmasın, attıkları taşın altında kalırlar”

Muhabir: Özkan ÇELİK