Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından tüm il ve ilçe teşkilatlarına 2023 milletvekili genel seçimleriyle ilgili yazı gönderildi… Yazıda, milletvekilliği seçimi için istifa süreçleri hakkında bilgiler yer aldı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde tüm il ve ilçe teşkilatlarına 2023 milletvekili genel seçimleriyle ilgili yazı gönderildi. Milletvekili aday adayı olmak isteyen parti yöneticilerinin 5-26 Aralık tarihlerinde istifa dilekçelerini CHP Genel Sekreterliği'ne göndermeleri istendi. Manisa’da da CHP İl Başkanı Balaban’ın milletvekili adaylığı için istifa etmesine kesin gözüyle bakılırken, vekilliği düşünen diğer yöneticilerin de bu süre içerisinde istifalarını açıklaması bekleniyor.

AK Partili Uğur Aydemir: İşte bir gece ansızın geldik AK Partili Uğur Aydemir: İşte bir gece ansızın geldik

Burhan AKDEMİR

CHP'de 2023 seçim hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda tüm il ve ilçe teşkilatlarına Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzasıyla yazı gönderildi. Yazıda milletvekili aday adaylığı için partideki görevlerinden istifa etmesi gerekenler sıralandı.

İl başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları ve belde yönetim kurulu üyelerinden aday adayı olacakların 5-26 Aralık tarihlerinde istifa dilekçelerini CHP Genel Sekreterliği'ne sunmaları talep edildi.

Yazıda ayrıca görevinden istifa edenlerin yerine geçecek isimlerin atamasının yalnızca Genel Merkez'in bilgisi dahilinde yapılabileceğinin altı çizildi.

BALABAN’IN İSTİFASINA KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

CHP’de milletvekili adaylığı için istifa edecek isimlerin başında İl Başkanı Semih Balaban geliyor. Bir süredir ilçe gezilerini de sıklaştıran Balaban’ın, istifa edip milletvekili adaylığını açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor.

YAZIDA BELEDİYE BAŞKANLARI İLE İLGİLİ BİR KARAR YER ALMADI

Öte yandan gönderilen yazıda milletvekilliği düşünen belediye başkanları için bir madde yer almaması dikkat çekti. Gönderilen yazıda belediye başkanlarının durumu konusunda bir tasarrufun yer almamasıyla ilgili olarak, önümüzdeki dönemde bir güncelleme yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmiyor.