Terör örgütü PKK’yı destekleyen paylaşımları ile gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Avukat Nuşirevan Elçi, Irak’ın kuzeyinde yayın yapan Rudaw TV’ye konuştu. Röportaj kaydında, her basın toplantısında görülen Türk bayraklarının kaldırılması dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'ya destek veren paylaşımları ile tanınan eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi'yi başdanışman yapmıştı.

CHP tabanından da büyük tepki çeken bu görevlendirmeden sonra Doğu Masası çalışmaları kapsamında mesaisine başlayan Nuşirevan Elçi, CHP Genel Merkezi'nde PKK'nın yayın organı Rudaw’a Kürtçe röportaj verdi.

BASIN SALONUNDA RÖPORTAJ

Röportaj, parti sözcüsü Faik Öztrak'ın her hafta basın toplantısı yaptığı salonda gerçekleşti. Nuşirevan Elçi, Kürtçe röportajında Türkiye'de yetkilerin dağıtılarak, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun danışmanının bu sözleri kadar solondaki fiziki şartlar da dikkat çekiciydi.

TÜRK BAYRAKLARI KALDIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Partinin birçok etkinliğinin yapıldığı salonda normal şartlarda kürsünün sağında parti bayrakları, solunda Türk bayrakları yer alırken, Nuşirevan'ın röportajında bir farklılık vardı. Rudaw röportajında, Türk bayraklarına yer verilmedi. CHP'nin bu adımı sosyal medyada gündem oldu. Türk bayraklarının PKK yayın organına röportaj verilirken kaldırılması büyük tepki çekti.