Partisinin TBMM Grubu 28. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı için Antalya'da bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, tekrar aday olmak istemediği bilinen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i yeniden aday gösterdi.

CHP'li Zeyrek'e Manisa FK'dan yanıt! CHP'li Zeyrek'e Manisa FK'dan yanıt!

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in de engelli bireylere yönelik örnek çalışmalar yaptığını anlatan Özel, belediye tarafından açılan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi'nde engelli bireylerin başarılı bir şekilde eğitim aldığını aktardı. Ülkede yaklaşık 4 ay sonra bir yerel seçim yapılacağını hatırlatan Özel, aday olmak isteyenlerin kendisiyle görüşmek istediğini ve adaylık başvurusunda bulunduğunu ifade etti. Sözen'in ise aday olmak istemediğini, görevi bırakmak istediğini bildirdiğini anımsatan Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben kendisini ikna etmeye çalışırken işitme engelli kardeşlerimin mesajları vardı, işaret diliyle bana dedi ki, 'Şükrü başkan giderse biz kaybederiz'. Engelli kardeşlerim, başkanı kaybetmek istemiyorlar. Manavgat'ta bir başka aday yok. Manavgat, başkanı kaybetmek istemiyor. Parti meclisinden geçmeyen hiçbir kararı duyurmadım. Ama adaylık başvuruları sona eriyor ve başka bir aday yok. Manavgat kendinden razı, çalışanlar kendinden razı, konuşamayanlar işaret diliyle 'bizi bırakmasın' diyorlar." Sözen'in yarın parti meclisinde adaylığını onaylamak için davetlilerden alkış isteyen Özel, "Başkanım, genel başkanlığımın ilk adaylık ilanını kabul buyurunuz." dedi.

Şükrü Sözen'i kürsüye davet eden Özel, Sözen'in elini kaldırarak adaylığını ilan ettiğini belirtti. Özel, programda engelli bireylerle ve aileleriyle fotoğraf çektirdi ve bir engelli çocuğa CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı'nın milletvekili rozetini taktı. Özgür Özel ve beraberindekiler, program sonrası milletvekilleriyle toplantı için Manavgat ilçesindeki otele geçti. 

Kaynak: AA