Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar’ın yeni projelerini duyurdu. Buna göre yeni otobüs terminali, yeni hal binası, prestij cadde çalışması, kültür ve sosyal yaşam alanı gibi projeler yer alıyor. Tek tek sıralandı… İşte projeler

2014 yılından itibaren Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü aracılığı ile 656 Milyon 455 bin TL’lik yatırım yaptığı Akhisar’a yönelik olarak hazırladığı yeni projeleri açıkladı. Başkan Ergün, “Vatandaşlarımız bizlere teveccüh gösterip bir dönem daha şehrimizi yönetme görevi verirse yeni dönemde Akhisar’a eski tren yolu peyzaj projemizi kazandıracağız. Yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, 4 kilometre bisiklet yolu, peyzajı ve yeşil alanları olan bu güzel projemizin ihalesini yaptık. Yakın zamanda çalışmalara başlayacağız” dedi.

İşte Başkan Ergün’ün yeni projeleri

·        Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Mevcut otobüs terminalimizi yeni yerine taşıyarak Akhisar’ımıza yeni otobüs terminali kazandıracağız.

·        Eski otogar alanına Kültür ve Sosyal Yaşam Alanı inşa edeceğiz. Projemiz içerisinde, Çok Amaçlı Salon, Tiyatro Salonu, Kütüphane, Sergi Alanı, Atölyeler, Sosyal Donatı Alanları, Etkinlik Meydanı, Kapalı Otopark yer alacaktır.

CHP’li başkanlardan Ankara çıkarması CHP’li başkanlardan Ankara çıkarması

·        Ring yolundan İstanbul yoluna çıkış olan 631 Sokakta prestij cadde ve kavşak çalışması gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki hafta hayırlısıyla çalışmalara başlıyoruz.

·        Akhisar’ın imar planı revizyonu ile birlikte arkeolojik ve kentsel SİT alanının imar planlarını yapacağız.

·        Medar Mahallemize yeni hal binası kazandıracağız.

·        Çocuklar için Çocuk Gündüz Bakımevi ve Kreş yapacağız.

·        Manisa’nın ilk içme suyu barajını DSİ ile yapılan protokole göre Akhisar’a kazandıracağız. Akhisar Gürdük Şehit Piyade Teğmen Osman Alp Barajı ile ilçe merkezimize yıllık 6 milyon ton içme suyu sağlayacağız.

·        Son yıllarda küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak artan yağış rejimleri nedeniyle ilçemizi tehdit eden su baskını ve sellere karşı taşkın haritaları ve dere ıslah projelerinin çalışmalarını başlattık.

·        Akselendi, Dağdere, Medar, Sindelli, Erdelli, Göcek, Karaköy ve Taşçılar Mahallelerimizin projelerini hazırlıyoruz. İller Bankasından kredileri çıkar çıkmaz bu mahallelerimizin alt ve üstyapılarını da yapmayı hedefliyoruz.

Başkan Ergün, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“ 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde vatandaşlarımız teveccüh gösterip, bizleri tekrar göreve getirirlerse, Akhisar’ımız için bu güzel projeleri hayata geçireceğiz’ diye konuştu.

Muhabir: Özkan Çelik