Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ocak ayına ilişkin toplam 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını duyurdu. Bakan Göktaş, Ocak ayına ilişkin toplam 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık” dedi.

“Ocak Ayı Farkını Şubat Ayı Dönem Ödemesiyle Birlikte Yatıracağız”

Ocak ayı memur maaş katsayısındaki yeni düzenleme sonrasında yaşlı ve engelli aylıklarında artış olacağını hatırlatan Bakan Göktaş, “Vatandaşlarımızın herhangi bir hak kaybı yaşamaması için Ocak ayı farklarını, Şubat ayı dönem ödemesiyle birlikte hesaplara yatıracağız” diye konuştu.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Ocak ayına ilişkin toplam 3,2 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık” ifadelerini kullandı.

Zorlu'dan 'halka arz' kararı! Başvuru yapıldı! Zorlu'dan 'halka arz' kararı! Başvuru yapıldı!

Kaynak: İHA