Önceki gece A Milli Futbol Takımımızın, Avusturya galibiyetine çılgınlar gibi sevinen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Manisa Futbol Kulübü’nün Milli futbolcularını ise tesisten attı. Meydanlarda Milli takılan Ferdi Başkan, kamera arkasında ise yaptığı Milli olmayan hareketlerle ‘Bu ne yaman çelişkidir Ferdi Başkan’ dedirtti.

Balaban 75. Yıl sakinlerinin sorunlarını dinledi Balaban 75. Yıl sakinlerinin sorunlarını dinledi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, önceki gece Euro 2024 Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Futbol Takımımızın Avusturya ile oynadığı son 16 Turu maçını vatandaşlarla birlikte Atatürk Kent Park’ta kurulan dev ekranda izledi. A Milli Futbol Takımımızın 2-1 kazanarak adını çeyrek finale yazdırdığı karşılaşmayı büyük bir heyecanla takip eden Başkan Zeyrek, maç sonunda galibiyet coşkusunu yaşadı. Zeyrek o anları sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

MANİSA’NIN MİLLİ FUTBOLCULARINI TESİSTEN ATTI

Ferdi Zeyrek’in bu paylaşımı akıllara Manisa Futbol Kulübü’nün tesislerden atılan Milli Takım futbolcularını getirtti. Seçimden önce pazarda sohbet ettiği bir Manisa Futbol Kulübü Akademi futbolcusuna ‘Sizleri mağdur etmeyeceğiz. Manisa’nın gençleri Ferdi amcalarına emanet’ sözleriyle çelişen bir karar alan Ferdi Başkan, Manisa Futbol Kulübü’nün akademisi Halil Onultmak ve Tevfik Lav Spor Tesisleri’nden kapı dışarı etti. Yüzlerce genci bir kararla sokağa atan Ferdi Zeyrek’in bu tavrı sporcuların ve ailelerinin tepkisine neden oldu.

BU FUTBOLCULAR HEM MANİSALI HEM DE MİLLİ FERDİ BAŞKAN

Manisa’nın futboldaki en önemli lokomotif kulüplerinden biri olan Manisa Futbol Kulübü, futbol okullarında eğitim alan binlerce çocuğun yanı sıra Akademisi’nde yetişen yüzlerce futbolcuyu da Türk futboluna kazandırdı. Alt yaş kategorilerinde Milli Takımlarımıza sayısız futbolcu gönderen Manisa Futbol Kulübü’nün Milli futbolcuları Başkan Zeyrek’in kararıyla Halil Onultmak ve Tevfik Lav Spor Tesisleri’nden atılınca ‘Bu ne yaman çelişkidir Ferdi Başkan’ dedirtti.

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI TESİSSİZ KALDI

Öte yandan bu sezon Gelişim Ligleri’nde büyük başarılar elde eden Manisa Futbol Kulübü Akademisi futbolcuları tesislerden atılmanın şokunu yaşıyor. Manisa FK U14, U15, U16, U17 ve U19 takımları bu sezon yer aldıkları liglerde sergiledikleri performansla dikkat çekmişti. Sezonu 3’ü namağlup 4 şampiyonlukla tamamlayan Manisa FK Akademisi daha sonra katıldıkları Türkiye Şampiyonası’nda da önemli başarılar kazandı. Manisa FK U16 Takımı Türkiye 3’üncüsü olurken, Manisa FK U17 Takımı ise Türkiye Şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attı ve Manisa’nın gururu oldu. Şampiyonluğu kutlamak yerine tesislerden atılan Manisa FK’nın şampiyon futbolcuları şimdi büyük üzüntü yaşıyor. 

Muhabir: MAHMUT ASLAN