Manisa il genelinde yaşanması beklenen gök gürültülü sağanak yağışlar nedeniyle dikkatli olunması gerekmektedir. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bu akşam (07.12.2023 Perşembe) saat 18.00 itibarıyla başlayacak olan yağışların yarın (08.12.2023 Cuma) gece saatlerine kadar devam etmesi öngörülmektedir. Yağışların yerel olarak kuvvetli (20-50 kg/m²) olması beklenmektedir.

Bu durum, sel, su baskını, taşkın, yıldırım, kuvvetli rüzgar, hortum ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara neden olabileceği için halkın tedbirli olması önemlidir. Ulaşımda olası aksamaların yaşanabileceği göz önünde bulundurularak sürücülerin ve vatandaşların güvenliklerini ön planda tutmaları önem arz etmektedir.

MSB duyurdu… Irak’ın kuzeyinde 6 terörist etkisiz hale getirildi MSB duyurdu… Irak’ın kuzeyinde 6 terörist etkisiz hale getirildi

Detaylar:

Başlangıç tarihi ve saati: 07.12.2023, Perşembe 18.00

Bitiş tarihi ve saati: 08.12.2023, Cuma 20.00

Manisa genelinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların gelişmeleri yakından takip etmeleri, gerekli tedbirleri almaları önemlidir. Meteorolojik uyarılara hassasiyet gösterilmesi, can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır.

Kaynak: Almıla Nur Berilğen