Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su kaynaklarının korunması ve suyun bilinçli kullanımına yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını Gördesli öğrencilere de ulaştırdı. ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında öğrencilere eğlenceli materyallerle suyun önemi ve tasarruf yöntemleri anlatıldı. Programa, Mehmet Akif Ersoy, Atatürk, Beş Eylül, Şehit Makbule Hanım, Çiğiller, Güneşli ve Yakaköy İlköğretim Okulu öğrencileri katılım gösterdi. Manisa Büyükşehir Belediyesinin ulaşım desteği de verdiği programda Abone İşleri Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Nedim Başer, Büyükşehir Belediyesi Gördes Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Hüseyin Yılmaz, MASKİ İlçe Şefi Türker Kesici ve yetkili personel de yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan özel öğretim kurumlarına yönelik yeni düzenlemeler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan özel öğretim kurumlarına yönelik yeni düzenlemeler

Öğrenciler programı dikkatle takip etti

Çizgi filmlerle de desteklenen eğitim sonrasında, minik öğrencilere dağıtılan hediyeler ile tasarrufun önemi pekiştirilerek verilen bilgilerin davranış değişikliğine dönüşmesi teşvik edildi. Günümüze bir damla suyun bile büyük önem arz ettiğinin bilincine varan öğrenciler programı dikkatle takip etti. Okul idareleri MASKİ’nin su tasarrufu konusundaki öğretici etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, teşekkür etti.

Kaynak: Almıla Nur Berilğen