Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde 900 ürünün fiyatı sabitlendi! Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde 900 ürünün fiyatı sabitlendi!

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en şiddetli depremlerinden biri için tek yürek oldu. İlk olarak dün gece 04.17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 şiddetinde bir deprem yaşandı. Ardından öğle saatlerinde 7.6 büyüklüğünde ikinci deprem meydana geldi. Toplamda 10 il, sarsıntıdan etkilenerek adeta enkaza döndü. Devletin tüm imkanları ise ilk andan itibaren afet bölgelerine seferber edildi.

Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye'de olmak üzere şimdiye kadar 2 bin 921 vatandaşımız hayatını kaybetti.

24 saatin geride kaldığı arama-kurtarma çalışmalarında, mucize kurtuluşlar art arda yaşanmaya başladı.

BİNLERCE GÖNÜLLÜ HAVADAN KARADAN SEFERBER OLDU

Türkiye'nin kahraman askeri, sivil yardım kuruluşları ve tüm kolları bölgelere akın ederken, binlerce gönüllü de harekete geçti. Depremin ardından afet bölgesine ulaşmak için binlerce gönüllü vatandaş, otobüs terminallerine, havalimanlarında beklemeye başladı. Gönüllülerin oluşturduğu yoğun kalabalık ise görenleri duygulandırdı. HABER MERKEZİ