Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlikle ilgili önemli bir duyuru yaptı. Yapılan açıklamaya göre, şu anda 182 bin 608 TL olan bedelli askerlik ücreti, 1 Temmuz 2024'ten itibaren memur maaş katsayısına göre yeniden belirlenecek.

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, bedelli askerlik başvurusu yapacak kişilere yönelik bir duyuru yayımladı.

Merakla beklenen açıklama geldi… Türkiye’nin kredi notu belli oldu! Merakla beklenen açıklama geldi… Türkiye’nin kredi notu belli oldu!

"Bedelli Askerlik Başvurusu Yapacakların Dikkatine!" başlığı altında yapılan duyuruda, şu an geçerli olan ücretten yararlanmak isteyenlerin 28 Haziran 2024'e kadar başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

"Bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek bedel tutarı Askeralma Kanunu gereğince 01 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncellenecektir. Mevcut bedel tutarı üzerinden bedelli askerlik hizmetine müracaat etmek isteyen yükümlülerin 28 Haziran 2024 tarihine kadar müracaat ve ödeme işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir."

Kaynak: Haber Merkezi