MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ergün, "Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız" dedi.

Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, tüm Manisalıların, ülkemizin ve Türk İslam âleminin kandilini kutladı. Başkan Ergün mesajında, "Bugün, Efendimiz Hz. Muhammed'in Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya vasıl olmasını duayla idrak ediyoruz. Miraç; manen yücelmenin, bedenen en yükseğe erişmenin, böylelikle ilahi lütuf ve ihsanla mükafatlandırılmanın mucizevi halidir. Aynı zamanda ilahi huzura, yüce kata yaklaşmanın muhteşem izah ve ispatıdır. Bu ulvi seyahat, mucizelerin en büyüğüdür" ifadelerine yer verdi.
ŞEHİTLERİ RAHMETLE ANDI
Ülkemizin üzerindeki oyunların ve terör belasının bu mübarek günler vesilesiyle son bulmasını temenni eden Başkan Ergün, "Miraç Kandili'nin gözü dönmüş terör örgütünün ülkemiz üzerindeki hain tuzaklarının son bulmasına, özlediğimiz huzur ve barış dolu günlere bizleri ulaştırmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle bölücü örgüte yönelik operasyonlarda şehit olan polis ve askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Bu duygularla Miraç Kandili'nin sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyor; Manisa halkı ve Türk-İslam aleminin Miraç Kandili'ni kutluyorum" diye konuştu.