Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Kan, Saruhanlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Arif Bilek, Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Erdem Kurt, bir önceki dönem başkanı Mustafa Yumak, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Saruhanlı Belediye Başkanı Ekrem Cıllı’yı ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler. Ziyarette sorun ve taleplerin yer aldığı dosyayı teslim ettiler. Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 2 bin, Saruhanlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın ise 400’e yakın üyesi bulunuyor.

Başkan Ekrem Cıllı, Saruhanlı’da esnaf odasına kayıtlı bir esnaf olduğunu belirterek, Saruhanlı’da yeni bir sanayi sitesine ihtiyaç olduğunu kaydetti. Önceliğin sanayi olacağını vurgulayan Cıllı, “Öncelikle orta ölçekli sanayimiz, daha sonra organize sanayimiz olmak üzere inşallah Saruhanlı ilçemizi sanayi anlamında geliştireceğiz. Artık Saruhanlı’mızın gençlerini Manisa yollarında değil Saruhanlı’da ekmeğinin peşinde koşmasını sağlayacağız. Küçük sanayimizi rahatlatmak adına çalışmalarımız olacak. Esnaf odalarımızla sürekli istişare halinde olacağız. Şoförlerimizin park sorununu çözeceğiz. Saruhanlı’ya ikinci bir giriş noktası yapma noktasında çalışmalarımız sürüyor. Ama öncelikle hastanemizin tamamlanması gerekiyor. Trafik yoğunluğunu azaltıcı bir önlem gibi düşüneceğiz. Küçük esnafımızın, çarşı esnafımızın sorunlarını biliyoruz.  Bütün bunları yaparken istişare ederek çözeceğiz. Sanayiciden çıkmış bir esnaf olarak bunları yapacağız. Bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Saruhanlı’ya yapılacak olan her yatırımda istişareye önem vereceğiz. Esnaflar bizim için çok önemlidir. ” diye konuştu.

Cumhurbaşkanından muhalefete mesaj: Gerilimli atmosfer geride kalmalı! Cumhurbaşkanından muhalefete mesaj: Gerilimli atmosfer geride kalmalı!

Saruhanlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Emin Kenez, Başkan Ekrem Cıllı’yı tebrik etti, görevinde başarılar diledi. Kenez, esnafların taleplerini ileterek, “İlçe merkezinde yapımı devam etmekte olan Saruhanlımıza ve esnafımıza ekonomik katkı sağlayacak üniversitenin bitirilip 2024-2025 eğitim dönemine yetiştirilmesini ve öğrenci yurtlarının yapılmasını istiyoruz. Saruhanlı’da küçük sanayi sitemizin yetersiz gelmesi boş dükkan olmaması, olan dükkanlarında küçük ve fiziki koşulları iş sağlığı ve güvenliği için yetersiz kalmaktadır. Bundan dolayı 12.06.2017 yılında kurulan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifimiz için yer tahsis etmenizi talep ediyoruz. Ortak ölçekli, organize ve tarımsal sanayi bölgelerinin kurulmasını istiyoruz. 2. Otoyol projesi için büyük kavşak yapılması gerekiyor. Mevcut kavşakla ilgili düzenleme battı çıttı (alt geçit) yapılmasını istiyoruz. Saruhanlımıza ekonomik katkı sağlayacak olan Manisa merkez içerisinde kalan Doğu ve Batı Kışla askeriye birlikleri için yer tahsisi konusunda destek olmalıyız. Saruhanlımız hızla büyüdüğü için araç sayısı gün geçtikçe arttığı için otopark alanlarının planlanıp bir an önce hayata geçmesi gerekiyor. Fuar ve mesire alanları hayata geçirilmelidir. Pazarcı esnafımızın talepleri karşılanmalıdır. İlçemizde ikamet eden odamıza üyeliği bulunan pazarcı esnaflarımıza belediye zabıta ekiplerimizin özen göstermesini talep ediyoruz. Vergi ve kayıt dışı faaliyet gösterenlere yönelik gerekli işlemler yapılmalıdır. Kadın esnaflarımız ve çalışan annelerimiz için çocuk bakım kreşleri yapılmalıdır. Ekonomimize kaktı sağlayacak olan canlı hayvan pazarının bir an önce kurulması gerekiyor. Saruhanlı’da kasaplarımızın da kullanabileceği mezbahanın yenilenerek tekrar açılmasını talep ediyoruz. Sokak hayvanları için gerekli önlemlerin alınması istiyoruz” diye konuştu.

Muhabir: Özkan ÇELİK