Altın fiyatları ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulunan ünlü Ekonomist Mert Başaran, son dönemde dalgalı bir seyir halinde ilerleyen altının yeniden yükselişe geçeceği tarihi açıkladı.

Altın fiyatları ile ilgili flaş bir açıklamada bulunan Başaran, yatırımcıları tek tek uyardı. İşte altındaki son gelişmeler…

ALTIN FİYATLARINDA REKOR RAKAMLAR

Ünlü Ekonomist Mert Başaran gram altın için yeni rakamını açıkladı. Gram altının 3.333 TL de olacağına dikkat çeken Başaran, yatırımcılara kritik tavsiyelerde bulundu.

Altın fiyatlarının gelecekteki durumu hakkında konuşan Mert Başaran, nasıl bir strateji izlenmesi gerektiğini de ince ince anlattı.

Nisan müjdesi… 9 kalemde milyonlarca liralık ödeme! Nisan müjdesi… 9 kalemde milyonlarca liralık ödeme!

MERKEZ BANKASI'NIN ALTIN KARARLARI

Geçtiğimiz hafta içerisinde altın fiyatlarının rekor kırdığını işaret eden Mert Başaran, Merkez Bankası'nın faiz kararlarının altın fiyatları üzerinde de önemli bir etkisi olduğunun altını çizdi.

Merkez Bankası'nın aldığı faiz kararları sonrasında Altın fiyatlarında gözlemlenen yükselişlere dikkat çeken uzman isim, ons altın fiyatındaki düşüşün Dolar/ TL kuru ile telafi edileceğini ve bununla birlikte gram altında büyük bir düşüş beklentisi olmadığını söyledi.

GRAM ALTIN UÇUŞA GEÇİYOR

Seçim süreci ile birlikte altın fiyatlarındaki ilerleyiş de en dikkat çeken konular arasında yer alıyordu. Seçim dönemi hakkında da önemli bir tavsiyede bulunan Başaran, seçimden sonraki bir aya kadar altın yatırımlarının duraksayacağına aktardı.

Mert Başaran, bu dönem içerisinde yatırımcıların altın alım satım yaparken daha temkinli olmaları gerektiğini vurguladı.

Gram altın fiyatının 3.333 TL'ye ulaşma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu belirten Başaran, "Şu anda baktığınızda yüzde 40 bir getirisi kalmış. Bu yüzde 40 getiri de çok olası. Yani 3.333 TL olmaması için bir sebep görmüyoruz” sözlerini aktardı.

Kaynak: Haber Merkezi