Sigaraya ve alkollü içkilere gelen art arda fiyat artışlarının ardından bir zam haberi de şaraptan geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, bir şarap grubuna yüzde 20 zam geldiğini duyurdu.

TBYD Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Vincent meyve şaraplarına yüzde 20 zam geldiğini bildirdi. Bu zamla birlikte grubun en ucuz şarabı 275 TL oldu. Geçtiğimiz dönemde Kavaklıdere ve Doluca şarap gruplarına da yüzde 7 ile yüzde 10 arasında zam yapılmıştı.

ÖTV ZAMMI GELİYOR

Manisa’ya getirilen kurbanlıklar alıcılarını bekliyor! Manisa’ya getirilen kurbanlıklar alıcılarını bekliyor!

Temmuz ayında sigara ve alkol ürünleri için Türkiye’de geçerli olan ÖTV'ye yüzde 20 zam yapılacak. Bu değişiklikle birlikte en ucuz sigara fiyatının 66 liraya yükselmesi beklenirken, tüm sigara markalarında 15 lirayı bulan artışlar yaşanacak. Hem nisan hem de mayıs ayında zamlanan sigara fiyatlarında en büyük artış temmuz ayında gerçekleşecek.

Türkiye'de alkol ve sigara ürünleri için ÖTV'nin temmuz ayında yüzde 20 artması, bu ürünlerin fiyatlarını doğrudan yukarı çekecek. Gelecek ay itibarıyla Türkiye’de en düşük sigara fiyatının 66 liraya çıkması bekleniyor. 

Kaynak: Haber Merkezi