Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Yanık: 4 milyon hanenin yararlanacağı aile hizmet destek başvurusu 27 Haziran'da başlıyor.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 4 milyon hanenin yararlanacağı aile destek başvurularının 27 Haziran'da başlayacağını açıkladı.

Konuşmasında geçtiğimiz yıl 97,8 milyar yardım yapıldığını belirterek başlayan Yanık, ''2021'de 97,8 milyar lira yardım yapıldı. Sosyal yardımların daha geniş alana ulaşması amaçlanıyor. Türkiye Aile Desteği Programı'ndan yılda 4 milyon hanenin yararlanmasını hedefliyoruz. Bunun başvurularını da 27 Haziran'da almaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 15 milyar liralık destek paketine değinerek ''Türkiye Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 15 milyar TL'lik paket. Şu ana kadarki en büyük sosyal yardım programı olacağı açıklandı. Doğalgazda yardımlarımız 450-1150 lira arasında değişiyor'' dedi.

Bakan Yanık, konuşmasının sonunda eğitime olan desteğin artacağını belirterek ''Sosyal yardıma muhtaç olan ailelerin, çocuklarını anaokulundan ya da kreşe giderken maddi açıdan zorlandıklarını tespit ettik. Anaokulu desteğimiz eğitime ulaşımı kolaylaştıracak. Ailelerimizin yapacaklarını tek şey, çocuklarını okula kaydettirmek olacak. Hane hane ziyaretlerimizi yaparak, ihtiyacı olanlara psikososyal destekler veriyoruz. Yangın bölgesinde de ihtiyacı olanlara ulaşıyoruz'' şeklinde konuştu.