Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatılan, tarım emekçilerinin iş sırasında kullanacağı plastik sepet, bez çanta, eldiven, toz maskesi, şapka, bere, yağmurluk ve gözlükten oluşan koruyucu malzeme dağıtımı Akhisar ilçesinde devam etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Akhisar Muhtarlık İşleri Müdürü Murat İpek, Akhisar Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç ile birlikte, ‘Zeytin Yetiştiriciliği’ eğitimi alan kursiyerleri ziyaret etti.

“Rekolte için doğru budama önemli”

Akhisar Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ve 150 kişilik bir katılımın olduğu eğitim programına katılan kursiyerlere seslenen Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün selamlarını iletiyorum. İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz, ilçede zeytin yetiştiriciliği kursunun olduğunu paylaştı. Bizde daha önce tarım emekçilerine koruyucu malzeme dağıtmıştık, sizlerin de iş sırasında faydalanacağınız malzemeleri takdim etmek istedik. Aldığınız eğitim hayırlı uğurlu olsun. Akhisar zeytinin başkenti, insanların geçim kaynağı. Bu noktada rekolteyi koruyabilmek için düzgün budama yapmak gerekiyor. Bunun da eğitimini görerek sertifikasını almanız ülke ekonomisi için de faydalı ve önem arz ediyor. Aldığınız eğitimlerin ve sertifikanın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Öztozlu, konuşmasının ardından koruyucu malzemeleri, kursiyerlere takdim etti. Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç da kursiyerlere yönelik olarak gerçekleştirilen dağıtım için Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

İl olması beklenen 24 ilçe belli oldu! Manisa’dan da bir ilçe var! İl olması beklenen 24 ilçe belli oldu! Manisa’dan da bir ilçe var!

Muhabir: Özkan ÇELİK