Yunusemre Belediyesi, Bilim Yunusemre ile geleceğin bilim adamlarını yetiştiriyor. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilim Yunusemre işbirliği ile Yunus Emre Millet Çarşısında düzenlenen 6. Sınıflararası Fen Bilimleri Bilgi Yarışmasında final heyecanı yaşandı.

Yaşadıkları şehri en iyi tanıyan öğrenciler yarıştı Yaşadıkları şehri en iyi tanıyan öğrenciler yarıştı

Kıyasıya geçen yarışmada İsa Artunç Ortaokulu şampiyon oldu. 30 okuldan 120 öğrencinin katıldığı bilgi yarışmasında Cemal Ergün Ortaokulu 2., Çağatay Uluçay Ortaokulu ve Mehmet Suphi Egemen Ortaokulu ise 3. oldu.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş da finalist öğrencilerin heyecanını paylaştı.

Öğrencilere başarılar dileyen Başkan Çerçi, “Biliyoruz ki ülkemizin kalkınması ve geleceğe emin adımlarla yürümesinin yolu sizlersiniz. Bilim Yunusemre’de bilimsel deneyler ile öğrencilerimiz hem kendilerini geliştiriyor hem de eğitim alıyor. Yunusemre Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Merkezimizde 80 bin öğrencimize ulaştık. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş ise eğitimin ve bilimin merkezinin Yunusemre olduğunu belirtti. Demirtaş, eğitim alanında kendilerine her zaman destek veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye teşekkür etti.

Muhabir: Özkan Çelik