Anemon Hotel’de düzenlenen programa Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ve eşi Melek Çerçi ile ilçe protokolü katıldı. Kaymakam Kantay ve Başkan Çerçi masaları tek tek ziyaret ederek, misafirlerle sohbet etti.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, böyle anlamlı bir iftar programı düzenleyen Yunusemre Kaymakamlığına teşekkür etti.

Şehitliğin, gaziliğin bu topraklar için her zaman değerli olduğunu belirten Çerçi, bu ülke için bu topraklar için canını feda eden şehitleri rahmetle andı. Çerçi, “Hepiniz başımızın tacısınız. Allah sizlerden razı olsun. Bu vatan, bu topraklar öyle kolay kazanılmadı. Kahramanca mücadele eden bütün güçlerimize rabbim güç kuvvet versin” dedi. Çerçi, Manisa’dan Kıbrıslı gazileri Kıbrıs’a gönderdiklerini belirterek, Kıbrıs Barış Hareketi’nin bu yıl 50. Yılı olduğunu, bu konuda bir gezi planladıklarını söyledi. 

Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, iftar programına katılan şehit yakınları ve gazilere teşekkür etti.

Manisa’da harekete geçildi… Sağlıkta şiddet önlenecek! Manisa’da harekete geçildi… Sağlıkta şiddet önlenecek!

Kaymakam Kantay, “Hepinize Sayın Cumhurbaşkanımızın, Manisa Valimizin selamlarını iletiyorum. Bizleri sizlerle buluşturan Vakfımıza da teşekkür ediyorum. Bizde şehit denilince, gazi denilince akan sular durur.  Şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde ülkemizde huzur ve sükünet vardır. Vatanımıza göz dikenlere Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaş’ını, Sakarya’yı hatırlatmayı borç biliriz. Aziz milletimiz ve devletimiz yeni yüzyılda her zamanınkinden daha güçlü olacaktır.” diye konuştu.

Yunusemre İlçe Müftüsü Ali Efe tarafından dua edildi.

Muhabir: Özkan ÇELİK