Özgürlüğün Renkleri projesi kapsamında Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kültürel bir gezi düzenledi. Denetimli Serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlüler, Manisa’nın tarihi ve kültürel değerlerini tanımak ve anlamak amacıyla Aigai Antik Kentine düzenlenen geziye katıldı.

Binlerce yıllık geçmişe sahip Aigai Antik kentine düzenlenen gezide yükümlülere tarihi kent tanıtıldı. Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Manisa Fotoğraf Derneği işbirliğinde İçişleri Bakanlığı’nın desteği ile devam eden projeye katılan yükümlüler tarihi kentin fotoğraflarını çekerek anı ölümsüzleştirdi.

Ege'nin ünlü tatil merkezi milyonları bekliyor! Fiyatlar günlük 25 bin TL'yi buluyor Ege'nin ünlü tatil merkezi milyonları bekliyor! Fiyatlar günlük 25 bin TL'yi buluyor

Manisa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Özgürlüğün Renkleri projesi yükümlülerin yeniden sosyalleşmesini teşvik etmek, üretken, kanunlara, nizamlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmak, yeniden toplumla bütünleşmesini sağlamak, kendilerine olan özgüvenlerinin artmasını sağlamak, infaz kurumundan denetimli serbestlik kapsamında salıverilen yükümlülerin toplumda çeşitli sorunlarla karşılaştıklarında çözüm üretebilmelerine destek olmak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın destekleri ve Manisa Fotoğraf Derneği işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Muhabir: Özkan ÇELİK