Sınava girecek öğrencilere bayram tatili uyarısı Sınava girecek öğrencilere bayram tatili uyarısı

8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan YKS sınavı için geç başvurularını kaçıran adaylar bir sonraki sene için hazırlanmaya başlamışlardı bile ancak YÖK’ten yapılan yeni bir açıklamaya göre YKS adaylarının mağduriyet yaşamamaları için ikinci geç başvuru hakkı tanındı.İşte detaylar…

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) duyurusuna göre Haziran’da gerçekleşecek olan 2024 YKS sınavı için adaylara ikinci bir başvuru hakkı tanınacak.

GEÇ BAŞVURULAR MART BAŞINDA SONA ERMİŞTİ!

Bugün YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre 5-7 Mart arasında sona eren YKS geç başvurularını kaçıran adaylar için yeniden başvuru imkanı doğdu. 

YÖK AÇIKLADI!

YÖK'ten yapılan açıklamada, Yükseköğretim Kurulu tarafından yayımlanan ve yurt dışındaki üniversitelere kayıt olmak isteyen Türk öğrencilere YKS'ye girme şartı getiren yönetmelik dolayısıyla yeni düzenlemeye gidildi. Buna göre, öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ikinci geç başvuru hakkı tanınırken, başvuruların 25-28 Mart tarihleri arasında yapılabileceği bildirildi.

Adaylar, ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla, bireysel olarak ÖSYM'nin internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından başvurabilecek. Sınava, 1-26 Şubat 2024 veya 5-7 Mart 2024 arasında başvuru yapan adayların, başvuru bilgileri aynen geçerli olacak. Bu tarihlerde başvuru yapan adaylardan yeniden başvuru alınmayacak.

Kaynak: AA