Yerel seçimlerde sandık başında görev alacak olanlar, sandık kurulu başkanlarına 2.947 TL, sandık memurlarına 2.088 TL, partili üyelere 1.044 TL ve bina sorumlularına 2.936 TL ücret ödeneceği öğrenildi.

YSK'nın seçim takviminin işlemeye devam ettiği ancak sandık görevlisi başvuru tarihleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadığı belirtilirken, sandık görevlisi olmak isteyenlerin genel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 18 yaşını doldurmuş olmaları, herhangi bir siyasi parti üyeliğine sahip olmamaları ve herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmaları gerektiği hatırlatıldı.

Manisa deprem gerçeğine hazırlanıyor! 8 okul yıkılmıştı… inşaat tamamlandı Manisa deprem gerçeğine hazırlanıyor! 8 okul yıkılmıştı… inşaat tamamlandı

Sandık görevlilerinin ücretlerinin memur maaş katsayısına göre hesaplandığına vurgu yapılarak, sandık başkanları ile sandık memurları arasındaki ücret farkının yaklaşık 900 TL olduğuna dikkat çekildi. Başvuruların genellikle seçimden birkaç ay önce açıldığı belirtilirken, ilgili seçim kurullarının duyurularının takip edilmesi gerektiği ifade edildi.

Kaynak: Haber merkezi