Manisa deprem gerçeğine hazırlanıyor! 8 okul yıkılmıştı… inşaat tamamlandı Manisa deprem gerçeğine hazırlanıyor! 8 okul yıkılmıştı… inşaat tamamlandı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerini Facebook ve Instagram'da hızlıca paylaşmalarını sağlayacak yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, durum güncellemelerini Facebook Hikayeler'de otomatik olarak paylaşma özelliğini test ediyordu ve yeni beta sürümünde bu özelliği Instagram için de getirdi. Bu sayede kullanıcılar, WhatsApp'tan paylaştıkları durum güncellemelerini Instagram Hikayeler'de istedikleri hedef kitlesine yönlendirerek paylaşabilecekler.

Henüz test aşamasında olan bu özellik, kullanıcıların zaman tasarrufu sağlamanın yanı sıra içeriklerini hem WhatsApp hem de Instagram'da daha tutarlı bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyacak. Kullanıcılar, artık ayrı ayrı güncellemeler oluşturmak yerine tek bir adımda hem WhatsApp hem de Instagram'da etkileşim kurabilecekler.

Durum güncellemelerini Instagram'da paylaşma özelliği şu anda geliştirme aşamasında ve gelecekteki bir WhatsApp güncellemesiyle kullanıma sunulması planlanıyor. Bu entegrasyonun, kullanıcıların her iki platformda da hedef kitleleriyle daha kolay ve etkili bir şekilde iletişim kurmalarını sağlaması bekleniyor.

Editör: Nuray Bozkurt