Rus paralı asker grubu Wagner'in 10 kritik ismini taşıyan uçak Tver kentinde düştü. Korkunç kazada Wanger lideri Yevgeniy Prigojin'in de ölenler arasında olduğu açıklanırken, İngiltere'den gelen bir iddia özellikle sosyal medyada gündem oldu. Prigojin'in ortadan kaybolmak için böyle yöntemlere başvurduğunu ve seyahatlerini gizlemek için birçok kişinin adının "Yevgeniy Prigojin" olarak değiştirildiğini belirten bazı kaynaklar, 2019 yılında da Prigojin'in öldüğüne dair bir açıklama yapıldığını gerekçe gösterdi.

Rus haber ajansı TASS, dün akşam saatlerinde Tver'de düşen ve 10 kişinin öldüğü özel jette Wagner'in kurucusu Yevgeniy Prigojin'in de bulunduğunu bildirdi. Prigojin'in ölüm haberi dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, İngiltere'den gelen iddialar ise olayı gölgede bırakır cinsten.

Prigojin'in Moskova yakınlarında düşen bir özel jetin yolcu listesinde olduğunun açıklanmasının ardından öldüğü tahmin ediliyor ancak Wanger liderinin bunu bir aldatmaca olarak kullandığını iddia edenler de yok değil.

Londra merkezli düşünce kuruluşu Chatham House'tan Keir Giles, "Uçakta Prigojin adında bir yolcunun olduğu açıklandı ancak birden fazla kişinin adını Prigojin olarak değiştirdiği de biliniyor" sözleriyle bomba bir iddiayı gündeme getirdi.

Son dönemde Prigojin'in seyahatlerini gizlemek için bu tarz girişimlerde bulunduğunun altını çizen Giles, "Kısa süre sonra Afrika'dan yeni bir videoda ortaya çıkarsa şaşırmayalım" diye konuştu.

Giles'in haklı çıkabileceğini belirten bazı İngiliz uzmanlar gerekçe olaraksa 2019 yılında Wagner liderinin resmen öldüğüne yönelik olarak çıkan haberleri gösterdi. SONDAKİKA

Kiracı-ev sahibi anlaşmazlığında kan aktı... Evden çıkarılan kiracı dehşet saçtı Kiracı-ev sahibi anlaşmazlığında kan aktı... Evden çıkarılan kiracı dehşet saçtı