Vestel Elektronik, yenilenebilir enerji depolama sistemleri için Çinli şirketle iş birliği niyet mektubu imzaladı.

Kuzey yarım kürenin ilk kiraz hasadı Manisa'da yapıldı Kuzey yarım kürenin ilk kiraz hasadı Manisa'da yapıldı

Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketi Vestel Elektronik, yenilenebilir enerji depolama sistemleri alanında Çinli bir şirketle iş birliği yapacak.

TAM METİN ŞÖYLE:

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 dolaylı bağlı ortaklığı Vestel Komünikasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Shenzhen Desay Battery Technology Co., Ltd. şirketinin %100 dolaylı bağlı ortaklığı,Çin menşeli Huizhou Desay ESS Co., Ltd. firması arasında, Türkiye ve rekabet avantajı sağlanabilecek diğer pazarlarda, yenilenebilir enerjinin lityum batarya sistemleri ile depolanması alanında, enerji depolama sistemlerinin tasarımı, montajı, imalatı ve satışını da kapsayacak ve Şirketimizin sürdürülebilirlik hedeflerine ve çalışmalarına katkıda bulunacak potansiyel bir iş birliği için 12.03.2024 tarihinde, üç ay süreli, tarafların mutabık kalması halinde bir üç ay süreyle daha uzatılabilecek, bağlayıcı olmayan bir Niyet Mektubu (MoU) imzalanmıştır. Gelişmeler tam ve zamanında kamuya açıklanacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin %100 dolaylı bağlı ortaklığı Vestel Komünikasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Shenzhen Desay Battery Technology Co., Ltd. şirketinin %100 dolaylı bağlı ortaklığı, Türkiye ve diğer pazarlarda yenilenebilir enerjinin lityum batarya sistemleri ile depolanması alanında iş birliği yapacak.

Bu iş birliği, enerji depolama sistemlerinin tasarımı, montajı, imalatı ve satışını kapsayacak ve şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunacak.

Tarafların mutabık kalması halinde, niyet mektubu üç ay süreyle uzatılabilecek. Gelişmeler kamuya tam ve zamanında açıklanacak.

Kaynak: Haber Merkezi