Vali Enver Ünlü bir dizi ziyaret ve inceleme programı kapsamında Alaşehir ilçesine gitti. Vali Ünlü, ilçede çeşitli ziyaretler gerçekleştirip, projeler ve sorunlar hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundu.

Vali Enver Ünlü, Alaşehir ziyaretine ilk olarak Alaşehir Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek başladı. Alaşehir Kaymakamı Alper Faruk Güngör ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Ünlü, ilçenin genel durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. İlçedeki çalışmalar, yatırımlar ve projeler hakkında Vali Ünlü’ye bilgi veren Kaymakam Güngör, ilçenin tarihi ve kültürel zenginlikleri ile tarımı hakkında Vali Ünlü’ye bilgi verdi.

Vali Ünlü, Alaşehir Kaymakamlığı ziyaretinde kaymakamlık binasında yer alan Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ve Aile Sağlığı Merkezini ziyaret etti. Merkezde çalışan doktor ve sağlık çalışanları ile sohbet eden Vali Ünlü, tedavi için gelen hastalara acil şifalar diledi.

Alaşehir Belediyesini ziyaret

Vali Enver Ünlü daha sonra Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Öküzcüoğlu, belediyenin faaliyetleri ve projeleri hakkında Vali Ünlü’ye bilgi verdi.

Belediye ziyareti sonrası esnafı ziyaret eden Vali Ünlü, esnafla sohbet ederek hayırlı işler diledi. Vali Enver Ünlü, Alaşehir ilçesi ziyaretinde Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaat alanında incelemelerde bulunarak çalışmalarda gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Uçak Kardeşler Firmasını Ziyaret

Vali Enver Ünlü, Alaşehir ilçesinde faaliyet gösteren Uçak Kardeşler firmasına da ziyarette bulundu. Fabrikanın üretim tesisini gezen Vali Ünlü, İş İnsanı Ali Uçak’tan üretim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

Yeşilyurt Jandarma Karakol Komutanlığı Açıldı

Vali Enver Ünlü, Alaşehir ilçesi Yeşilyurt Mahallesinde yapılan Jandarma Karakol Komutanlığı açılışına katıldı.

Açılış töreninde konuşan Vali Ünlü, karakolun erken güvenlik sağlamada çok büyük katkı sağlayacağını ifade ederek, “Vatandaşlarımız sadece şikayetleri olduğunda değil her zaman buraya gelebilirler. Vatandaşlarımızın herhangi bir şüpheli olayda duyarlı olmaları ve emniyet güçlerine şüpheli gördükleri durumları haber vermeleri bizler için önem arz ediyor.” Dedi.

Sözünü tut Ferdi başkan! Sözünü tut Ferdi başkan!

Vali Ünlü, açılış sonrası karakolu gezerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Yeşilyurt Mahallesini ziyaret ederek Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Vali Ünlü, vatandaşların istek ve taleplerini dinleyerek, “Bugün Yeşilyurt mahallemizde ihtiyacını hissettiğimiz karakol komutanlığımızın açılışını yaptık. Burası büyük ve hareketli bir mahalle. Karakolumuz mahallemizin güvenliği için hizmet verecek. Ayrıca halı saha ve okullarımıza yatımlarımız var. Devletimizin imkanlarını en verimli şekilde kullanarak vatandaşlarımızın refahı için çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmasında Manisa'da meydana gelen orman yangınlarına değinen Vali Ünlü, “Son zamanlarda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde. Bu havalarda mümkün oldukça dışarıda bulunmayın. Yaşlılarımız, çocuklarımız, tansiyon hastası, kalp hastası olanlar, böbrek hastası olanlar lütfen bu havalarda dışarı çıkmasın. İlimizde bazı bölgelerde çıkan yangınlar hepimizi korkuttu. Ormanlarımız ve bitki örtümüz bizler için değerli. Yangına sebebiyet verecek durumlardan uzak durmamız gerekiyor.” Dedi.

Muhabir: Özkan ÇELİK