Manisa Valisi Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü ev sahipliğinde, gaziler ile aileleri onuruna iftar programı düzenledi.

Manisa Öğretmenevindeki iftara düzenlenen programa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Zeynel Abidin Alptekin, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü,  Baro Başkan Vekili Ayşe Hasar, Vali Yardımcıları Mustafa Harputlu ve Mevlüt Özmen, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç, gaziler ve aileleri katıldı.

Türkiye bu olayı konuşuyor… Kendisini büyüten üvey annesiyle kaçtı! Türkiye bu olayı konuşuyor… Kendisini büyüten üvey annesiyle kaçtı!

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

D S C 0303

‘Türk Milleti, Mazisinden Atisine Gazidir’

Oruçların açılmasının ardından programda bir konuşma yapan Vali Ünlü, ülkemizin ve milletimizin bekası için canını ortaya koyarak mücadele eden değerli gazilerimizle mübarek Ramazan akşamında bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Türk-İslam kültür ve medeniyetinin merkezinde, ‘vatan sevgisi imandandır’ düsturu vardır. Kadim medeniyetimiz, evlatlarını ‘vatan için ya şehit ol ya gazi’ duası ile büyüten, mukaddes ana babaların öpülesi elleri ile yoğrulmuştur. Mâzisinden atisine gazi olan Türk Milleti için gazilik, ömür boyunca taşınacak bir gurur ve övünç madalyasıdır. Kolu kopsa da bayrağını vermeyen, bacağını verse de vatanını namerde çiğnetmeyen, haine ve zalime geçit vermeyen gazilerimiz, bağımsızlığımızın koruyucuları, geleceğimizin mimarlarıdır. Şehadetten önceki son adım olan gazilik, korkuya savaş açıp, hayatı hiçe sayarak, ölüme meydan okumanın kıvancını yürekte taşımaktır. Her gazimiz, her şehidimiz milletimizin ortak değeridir. Bizlere bağrını açan güzel vatan topraklarının her karışında şehit ve gazilerimiz vardır. Anadolu'nun mazisinde Sultan Alparslan’ın cesareti, Osman Gazi’nin feraseti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve mücadelesi vardır. Şehit ve gazilerimizin bunca fedakârlığı karşısında bizim görevimiz, bize bırakılan emanetlere sahip çıkmak, onlara olan minnet ve vefa borcumuzu ödemektir.” dedi.

D S C 0446

“Rabbimin Katında Ve Milletimizin Gönlünde Sahip Olduğunuz Mertebe Çok Yüksek”

Manisa’da 39’u Kore, 277’si terör ve görev, 970’i Kıbrıs Gazisi olmak üzere bin 286 gazimiz olduğunu dile getiren Vali Ünlü, “Bizler, her fırsatta siz değerli gazilerimizi ziyaret edip, hatırınızı sormaya, hayır dualarınızı almaya gayret ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Sizlerin, Rabbimin katında ve milletimizin gönlünde sahip olduğu mertebe çok yüksektir. Ne yapsak şehitlerimizin kanları, gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları karşısında minnet borcumuzu ödeyemeyiz. Bu akşam iftar davetimize katılarak bizleri şereflendirdiğiniz için teşekkürlerimi iletiyor, saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

D S C 0667

Gazze’de dünyanın gözü önünde yaşanan soykırıma da değinen Vali Ünlü, bir an önce bu soykırımın bitmesi ve Gazze halkının da artık huzurlu ve mutlu yarınlara kavuşmasını temenni etti.

Programın devamında Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü, gaziler ve aileleri ile tek tek sohbet ederek, hatırlarını sordu.

Muhabir: Özkan ÇELİK