Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten korkutan açıklama geldi. Yastık altında altın biriktirenler dikkat! Altın fiyatlarındaki düşüşleri değerlendiren İslam Memiş, 'Bu düşüşlere kanmayın' diyerek beklediği yeni seviyeleri duyurdu. Rakamı duyan kuyumculara koşuyor! Peki altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi?

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor… Ekim ayı kira artış oranı ne kadar oldu? Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor… Ekim ayı kira artış oranı ne kadar oldu?

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ DÜŞECEK Mİ?

Doların hızla artmasıyla birlikte altın fiyatları güçlenmeye devam ediyor. Ağustos ayının ilk haftasında düşüşler yaşayan altın fiyatları toparlanmaya başladı. Ancak uzmanlar, bu geri çekilmenin altın yatırımcıları için bir alım fırsatı olabileceği görüşünde birleşiyor. Altın fiyatlarında sert düşüşlerin beklenmediğini vurgulayan uzmanlar, orta ve uzun vadeli yatırımcıların bu geri çekilmeleri değerlendirme fırsatı bulabileceği ifade edildi.

İSLAM MEMİŞ DUYURDU: RAKAMI DUYAN KUYUMCUYA KOŞUYOR

Altın fiyatlarındaki düşüşleri değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, Ağustos ayında beklenen düşüşün ons altın fiyatında gerçekleştiğini belirtti. Memiş, önümüzdeki birkaç hafta içinde ons altının tepki yükselişleriyle 2000 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini ifade etti.

Yıl sonu için 2150-2300 dolar arasında bir fiyat tahmininde bulunan uzman, yatırımcıların ons altına dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca, gram altında yaşanan kısa vadeli düşüşlerin kalıcı olmayacağını ve 1680-1730 TL aralığında dikkat çekici olacağını söyledi. Memiş, yıl sonunda ise 1800 TL ve üzeri rakamları beklediğini dile getirdi. Yatırımcıları 1700 TL altındaki rakamları kısa vadeli alım fırsatı olarak değerlendirebileceklerini önerdi. KARAR