MHP lideri Bahçeli'den öneri geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uzaya gidecek astronot için Türkçe isim önerisi olarak 'Cacabey diyelim' dedi.

MHP lideri Bahçeli'den öneri geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uzaya gidecek astronot için Türkçe isim önerisi olarak 'Cacabey diyelim' dedi.

10 Şubat 2021 Çarşamba 10:55
MHP lideri Bahçeli'den öneri geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den isim önerisi geldi. O isim ‘cacabey’ Hem tarihi bir kimlik hem de Türkçe bir isim olması açısından öneriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan uzaya gidecek Türk astronota bir isim bulunması çağrısı yapmıştı. İlk öneri Bahçeli'den geldi.

‘Güzel bir isim olabilir mi? Cacabey’ dedi. Kırşehir'de bir medrese inşa ediyor ve gök bilimle ilgili çalışma yapıyor. O çerçevede Cacabey'i önerdiğini açıkladı.

ERDOĞAN İSİM ÇAĞRISINI BU SÖZLERLE YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelin Türk yolcularına Türkçe bir isim bulalım tabi sadece dil bilimciler değil 83 milyon vatandaşımız da özgün fikirleriyle bu arayışa ortak olabilir" dedi. Erdoğan'ın bu çağrısı sosyal medyada ilgi odağı oldu. ‘Gökyüzüne bak ayı gör’ etiketiyle binlerce paylaşım yapıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: AY’A ULAŞARAK SERT İNİŞ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gökyüzüne bak ayı gör” ifadeleriyle Türkiye’nin ilk Milli Uzay Programı’nı açıkladı. Erdoğan, “Milli Uzay Programı’ndaki birinci ve en önemli hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmektir. Son hedefimiz bir Türk vatandaşını uzaya göndermektir” dedi. Erdoğan, "İnşallah Ay’a gidiyoruz. İlk aşamada 2023 yılı sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay’a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112