Erdoğan’dan flaş kıdem tazminatı çıkışı

Kıdem tazminatı fonu hakkında işçi ve işveren sendikalarına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu konuyu kendi aranızda halledin. Biz halledemiyoruz, bu sorunu kabine çözsün diyorsanız, art niyetlisiniz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan flaş kıdem tazminatı çıkışı

Kıdem tazminatı fonu hakkında işçi ve işveren sendikalarına seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu konuyu kendi aranızda halledin. Biz halledemiyoruz, bu sorunu kabine çözsün diyorsanız, art niyetlisiniz" ifadelerini kullandı.

27 Haziran 2020 Cumartesi 15:20
Erdoğan’dan flaş kıdem tazminatı çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden ''Ergene Çevre Koruma Projesi, Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü Merasimi''ne canlı bağlantıyla katıldı. Burada önemli açıklamalar yapan Erdoğan, kıdem tazminatı hakkında işçi ve işveren temsilcilerine seslenerek bu konuyu aralarında çözmeleri gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Kendi aranızda halledemeyip bunu kabine halletsin diyorsanız, burada bir art niyet vardır" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Bölgedeki yerel yönetimler maalesef senelerce bu havzanın (Ergene) korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi. Biz kötü gidişatı durdurmak için Ergene Havzası Eylem Planı'nı devreye aldık. Projenin (Ergene) diğer tünelinin de tamamlanmasıyla Avrupa'nın en büyük çevre projelerinden birini hayata geçireceğiz. Ergene 2 Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisi'ni de inşallah bu sene içinde tamamlayacağız. Yaptığımız bu yatırımlarla Ergene Nehri'nin su kalitesini önemli ölçüde iyileştirecek ve suyun temiz akmasını sağlayacağız.

"AĞUSTOS'TA ARITILMIŞ SUYUN DEŞARJI YAPILACAK"

Ergene her şeyden önemlisi hayata dönecek. Buradaki tecrübemizi diğer havzalarda da kullanacağız. Diğer tünel ekim ortasında tamamlanacak. Ergene 1 ve Çorlu 1 Organize Sanayi Bölgesi arıtma tesisleri de önümüzdeki ağustos ayında faaliyete başlayacak. Ağustos'ta arıtılmış suyun deşarjı yapılacak.

"SALGINDAKİ KAYIPLARIMIZI TELAFİ EDECEĞİZ"

Salgın sürecindeki kayıplarımızı kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Türkiye pandemiyle uğraşırken pek çok yatırımı ertelemeden yerine getirdi. Yatırımdan, büyümeden asla taviz vermeden ilerlemeye kararlıyız. Tüm öncü göstergeler, ülkemizin çok ciddi bir sıçramanın eşiğinde olduğuna işaret ediyor. Hedeflerimize doğru yürümekte kararlıyız. Sadece organize sanayi bölgelerinde 520 fabrika açıldı. Özel sektör 8 milyar liralık yatırım yaptı. Dış piyasalardaki toparlanma da bize talep artışı, sipariş olarak geri dönecektir. Ekonomik canlanma hızlanacaktır.

"İŞÇİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ"

Son günlerde asılsız dedikodular yayılıyor. İş verenleri ve işçileri rahatsız ediyorlar. Bunlardan biri de kıdem tazminatıdır. Kıdem tazminatı konusu da bunlardan biridir. İşverenlerin ve çalışanların sorunlarına köklü çözümler getirmeye çalışıyoruz. Amacımız işçilerin kıdem tazminatı hakkını, birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı bir sisteme bağlamaktır. İşveren ve işçi kurumları kendi aralarında halledemiyorlar. Sonra kabine konuyu halletsin diyorsunuz. Bunda biz art niyet ararız. Her işçimizin kazanılmış hakkını korumak görevimiz. Attığımız her adımda nasıl işçi kardeşlerimizin yanındaysak bu konuda da işçilerimizin yanında olacağız."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112