Bayram tatili ne zaman, uzatıldı mı?

Ramazan Bayram tatili için milyonların gözü son dakika açıklamasında! Bayram tatili 2022 uzatıldı mı, kaç gün, 9 gün oldu mu, ne zaman?

25 Nisan 2022 Pazartesi 16:12
Bayram tatili ne zaman, uzatıldı mı?

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala gerek özel sektör gerek kamuda gözler bayram tatili açıklamasına çevrildi. Bugün toplanması beklenen kabine ile beraber netleşecek olan tatilin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı netleşmiş olacak. Bu noktada milyonlar "Bayram tatili uzatıldı mı, kaç gün, 9 gün oldu mu, ne zaman?" sorularına yanıt aramaya başladı. Günün ilk saatleriyle adeta ülke genelinde herkes bu açıklama için bekleyişe geçti. Vatandaşı yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı bilindiği üzere 2 Mayıs Pazartesi günü başlayacak. Peki, Bayram tatili uzadı mı, kaç gün, 9 gün oldu mu, ne zaman? İşte son dakika gelişmeleri ve detaylar...

Milyonların gözü bayram tatili açıklaması için gelecek son dakika açıklamasında. Çalışan vatandaşları ve öğrencileri yakından ilgilendiren Ramazan Bayramı'nın ilk günü bu yıl 2 Mayıs Pazartesi gününe denk geliyor. Normal şartlarda 3 gün süren bayramın Perşembe ve Cuma günleriyle birleşmesi halinde milyonlarca vatandaş 9 günlük tatile çıkmış olacak. Hal böyleyken ise Bayram tatili uzadı mı, kaç gün, 9 gün oldu mu, ne zaman? Soruları günün öne çıkan konu başlıkları arasında yerini aldı. Bayram tatili ile ilgili son dakika açıklamasının bugün düzenlenmesi beklenen Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından netleştirilmesi bekleniyor.

RAMAZAN BAYRAMI KAÇ GÜN?

1 Mayıs Pazar günü arife olarak başlayan Ramazan Bayramı, 4 gün boyunca sürecek. 4 Mayıs 2022 Çarşamba günü Ramazan Bayramı son bulacak

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Şu ana kadar bir açıklama gelmediği için bayram tatilini 3,5 gün olduğunu kabul edebiliriz. Aslında 29 Nisan cumartesi yani hafta sonu ile birleştirilirse tatil 5 güne kadar uzayabiliyor.

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN MÜ OLACAK?

Vatandaşlar Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Bakanlıklardan herhangi bir açıklama gelmediği için şu anlık bayram tatili 3,5 gün olarak kabul ediliyor. Açıklama geldiğinde sizinle paylaşmış olacağız.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Recep Tayyip Erdoğan'ın bakanlarla bir araya geleceği ve önemli kararların alınacağı Cumhurbaşkanlığı kabinesi yarın öğleden sonra toplanacak. Kabine önemli başlıklarla toplanıyor. Kritik toplantıya ve masadaki başlıklara ilişkin detaylar şöyle;

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının gündeminde bayram tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı ve iç-dış politikaya dair önemli konuların değerlendirmesi yapılacak. Ramazan bayramı tatili 3 gün sürecek ancak perşembe ve cuma günleri de eklenerek 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağına ilişkin karar toplantının ardından açıklanacak.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112