"Aşı olduk kurtulduk" dedi

Kırıkkale’de 92 yaşında korona virüse yakalanan Yaşar Güldüren, yaptırdığı 3 doz aşı sayesinde sağlığına kavuştu. 15 günlük tedavisi sonrasında taburcu edilen Güldüren, “Doktorlar ‘öldün gittiydin’ diyor. Aşı ol, aşı ol, aşı ol diye aşı olduk, kurtulduk” dedi.

"Aşı olduk kurtulduk" dedi

Kırıkkale’de 92 yaşında korona virüse yakalanan Yaşar Güldüren, yaptırdığı 3 doz aşı sayesinde sağlığına kavuştu. 15 günlük tedavisi sonrasında taburcu edilen Güldüren, “Doktorlar ‘öldün gittiydin’ diyor. Aşı ol, aşı ol, aşı ol diye aşı olduk, kurtulduk” dedi.

11 Ekim 2021 Pazartesi 12:08
"Aşı olduk kurtulduk" dedi

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde yaşayan 92 yaşındaki Yaşar Güldüren, bir süre önce halsizlik ve solunum şikayetiyle hastaneye başvurdu.

Kırıkkale Tıp Fakültesi Hastanesi'nde PCR testi yaptıran 92 yaşındaki Güldüren, test sonucunun pozitif çıkması üzerine enfeksiyon hastalıkları servisinde tedaviye alındı.

Yaşına rağmen virüse karşı meydan okuyan Güldüren, yaptırdığı 3 doz aşı sayesinde yoğun bakıma gerek duyulmadan sağlığına kavuştu. Yaşar Güldüren, 15 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi.

“TAYYİP ERDOĞAN GİBİ DE İHTİYARLARI SEVEN MÜSLÜMANLARI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN”

Yaşar Güldüren, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Doktorlar ‘öldün gittiydin' diyor. Aşı ol, aşı ol, aşı ol diye aşı olduk, kurtulduk. Allah'a bin şükür. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.” dedi.

“YOĞUN BAKIM İHTİYACI OLMADI HASTAMIZIN”

Güldüren'in tedavisi ile ilgili bilgi veren Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Asistanı Ümit Acar, “Aşı olmayanlara göre daha rahat atlattığını şöyle söyleyebilirim; 92 yaşında olması, hipertansiyon hastalığı olması ve yaygın tutumuna rağmen yoğun bakım ihtiyacı olmadı hastamızın. Aşı olması demek Covid olmayacağı anlamına gelmiyor hiçbir zaman. Ancak Covid olsa bile daha rahat atlatacağına dair bize bir veri veriyor. Amcamızın genel durumu şu anda iyi toparladı. Şu anda gayet iyi zaten bizim hep söylediğimiz şey aşı olmaları gerektiği. 3 doz aşısına rağmen Covid olabiliyor ama böyle atlatıyorsa aşı olmayan insanların hastaların nasıl atlatabileceğine dair veri veriyor” diye konuştu.

“BİZ AŞI OLUNMASINI TAVSİYE EDİYORUZ”

Acar, “Aşı olmayan hastalarımızdan vefat eden çok hasta var. Yaşar amcadan çok daha genç olan hatta 16 yaşında, maalesef kaybettik. Aşı olmamıştı. Aşı olmayan 20, 30, 40 yaşlarında hastalar var. Ağır geçirenler var. 50-60 yaşında olup hayatını kaybedenler de var. O yüzden her zaman söylediğimiz şey; biz aşı olmasını tavsiye ediyoruz. Hastalara söylüyoruz. İnşallah ülke olarak daha rahat Covid'i atlatırız” ifadesini kullandı.

“PİŞMAN OLMADAN AŞIMIZI YAPTIRALIM”

Babasının 92 yaşındaki korona virüse yakalandığını ifade eden Ramazan Güldüren ise, “Babam Yahşihan ilçesinin en yaşlı insanı. 92 yaşında korona virüse yakalanmasına rağmen aşılarını düzenli yaptırdığı için Allah'ımıza şükürler olsun ki korona illetinden kurtuldu. Babam 3 doz aşıyı da yaptırdı. Tüm arkadaşlara sesleniyorum; aşımızı yaptıralım. Mutlaka yaptıralım. Çok pişmanlık hiç fayda etmiyor. Pişman olmadan aşımızı yaptıralım ki bu illetten kurtulalım” şeklinde konuştu. İHA

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Zillet 2021-10-11 12:47:42

Dayı bu yaşına sana yakistiramadim

Avatar
Vejdi 2021-10-11 12:48:56

Atma Ziya a aaa

Avatar
Nail 2021-10-11 12:50:03

Aşı dan çok akp reklamına dönüşmüş

Avatar
Mehmetalı 2021-10-11 12:52:18

Corono yu atlatin bakalım kalp krizi ni kalp krizi nden sonra beyin kanaması srada bekliyor

Avatar
Hilmi 2021-10-11 13:28:04

Amca erken konuşma eyer sen bir yıl bir şey olmazsa o zaman corono yu yendimdersin

Avatar
Ömer dayı 2021-10-11 19:48:09

Amca bir ayağın çukura girmiş hala akp diyorsun

Avatar
Necip 2021-10-13 04:46:29

Belkide bu amcanın haberi bile yoktur olan bitenden

Avatar
Metin 2021-10-17 18:23:30

Ah Be amca inşAllah şifa olur korono dan kormayinda korono bir ağır girip asıl asidan sonra kalp krizi beyin kanaması srada bekliyor asıl ondan korkun dünya nüfusu azaltma planına göre böyle

banner112