UEFA'dan yapılan açıklamada, gol sevincinde bozkurt işareti yapan Merih Demiral'ın spor etkinliklerinde sportif olmayan nitelikteki davranışlar sergilediği, futbol sporunun itibarını zedelediği ve genel davranış ilkelerine aykırı davrandığı gerekçesiyle iki maçtan men cezası verildiği belirtildi.

Bu ceza, Merih Demiral'ın çeyrek finalde Hollanda maçında ve Türkiye'nin tur atlaması durumunda yarı final maçında oynamasını engelleyecek.

Türkiye Futbol Federasyonunun bu karara itirazla ilgili çalışma yaptığı öğrenildi. Kararın değiştirilmemesi halinde, milli takım önemli bir savunma oyuncusundan yoksun kalacak.

Manisa FK’da yeni sezon hazırlıkları Manisa FK’da yeni sezon hazırlıkları

UEFA'nın, tribünlerde PKK bayraklarının açılmasına, Ukraynalıların Nazi sembolleri sergilemesine ve Antalyaspor'da İsrail'i savunan bir futbolcunun katliamı öven işaret yapmasına ceza vermemesi, UEFA'nın çifte standart uyguladığı eleştirilerine yol açtı.

Özellikle İngiltere Milli takımında forma giyen Jude Bellingham'ın gol sevincinde cinsel organını taraftarlara işaret etmesi sadece 1 maç ceza alırken söz konusu ceza ise ertelendi...

Bu durum, spor kamuoyunda geniş bir yankı uyandırdı ve UEFA'nın adalet anlayışının sorgulanmasına neden oldu. 

Kaynak: Haber Merkezi