Sincan ilçesinde yeni açılan bir mağaza, altın, telefon ve elektronik ev aletlerinde indirime geçti. İndirim duyurusunu alan vatandaşlar, geceleyin ilk saatlerinden itibaren sıraya girmeye başladılar. Soğuk havadan etkilenmemek için battaniye alan bazı vatandaşlar, saatlerce mağazanın açılmasını bekledi. Açılış saatinin gecikmesiyle birlikte gerilim arttı.

Kepenkler açıldığında ise vatandaşlar arasında kıyasıya bir yarış başladı. İçeri girebilmek için tekrar kuyruğa girenler arasında sıra kavgaları yaşandı.

 Sabahın ilk ışıklarından itibaren sıraya giren bir vatandaş, “3-4 saattir buradayız. Televizyon varmış televizyon almayı düşünüyoruz. Uygun olan ne varsa almayı düşünüyoruz” dedi.

"2 bin kişi var içeride savaş dönecek"

Gece yarısı sıraya giren Emre Bayat ise “6’ncı saati devireceğiz neredeyse. Telefon çekilişine gireceğim ve altın alacağım. (Gece) 4 civarında geldim. 1’de gelenler de var. Çok kalabalık burası. Alıp çıkacağım yoksa bu izdihamda mümkün değil. Zaten 2 bin kişi var içeride” diye konuştu.

Karısını arkadaşıyla bastı… Dehşet saçtı! Karısını arkadaşıyla bastı… Dehşet saçtı!

"Sabahın 5’inde geldik"

Battaniyesiyle sıraya giren bir vatandaş ise “Sabahın 5’inde geldik buraya bekliyoruz. Ne yapacağız? Çeyrek altın ucuz dediler bizde geldik, bekliyoruz. Battaniye olmasa donacaktım? Gelmesek içimiz el vermedi” şeklinde konuştu.

Editör: Nuray Bozkurt