Türkiye'de, Bursa'nın Mudanya ilçesinde sahil evinin yakınında yaşayan astrofotoğrafçı Uğur İkizler'in çektiği etkileyici görüntü, dünya gündemine oturdu. İkizler'in fotoğraflarını birleştirerek oluşturduğu manzara, ABD'nin popüler bilim sitelerinden Livescience'a ve Güney Methodist Üniversitesi'nin yayın organı Southwest Review'a konu oldu.

Uğur İkizler, geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli fırtına sırasında en az 100 yıldırımı görüntülemiş ve daha sonra bu fotoğrafları birleştirerek zaman atamalı bir görüntü oluşturmuştu. 16 Haziran'da 50 dakika boyunca kaydedilen görüntüler, her 30 saniyede bir yıldırım düştüğünü gösteriyor.

Antalya’da ilginç anlar… Avından ettikleri yılana gözleme ve su ikram ettiler! Antalya’da ilginç anlar… Avından ettikleri yılana gözleme ve su ikram ettiler!

İkizler, Livescience'a yaptığı açıklamada, "Her biri güzeldi. Ama tüm yıldırımları tek bir karede birleştirdiğimde ürkütücü bir manzara ortaya çıktı" dedi. Ayrıca, gök gürültülü sağanağın "muhteşem bir görsel şölen" yarattığını da ekledi. 

Kaynak: Haber Merkezi