Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların sağlığı ve güvenliğinin korunması adına denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesinden Turgutlu Belediyesi sorumluluğuna geçen Atatürk Bulvarı, Piyaleoğlu Caddesi, Cevdet Öktem Caddesi, Akçakmak Yolu ve Yedi Eylül Yolu başta olmak üzere Turgutlu Belediyesi sorumluluğunda olan Cumhuriyet Caddesi ve ara sokaklarda işgal ve seyyar satıcılara yönelik denetimler gerçekleştirildi.

İş yeri sahiplerine ilk olarak sözlü uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, kurallara uymayan kişi ve iş yeri sahipleri hakkında gerekli işlemlerin yapılacağını da ifade etti. Ekipler tarafından kurallara aykırı bir şekilde tezgah açıp satış yapan seyyar satıcılar ile kaldırım ve yol işgali yapan esnafa yönelik denetimlere devam edilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Kızıl, “Vatandaşlarımızın ortak kullanımı olan yol ve kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçmek için denetimlerimizi sürdürüyoruz. Cadde ve sokaklarımızda kaldırımlara gelişigüzel konulan eşyalar hem kötü görüntünün oluşmasına neden oluyor hem de vatandaşlarımızın kaldırımları rahat bir şekilde kullanmalarını engelliyor. Ayrıca kanun ve mevzuata aykırı şekilde tezgah açarak haksız kazanç elde eden seyyar satıcılara yönelik de denetimlerimiz aralıksız devam edecek” dedi. Haber Merkezi

 

Editör: Onur Yılmaz