Cumhur İttifakı Turgutlu Seçim Ofisi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, MHP İlçe Başkanı Halil Konuş, AK Parti İlçe Başkanı Serkan Baş, AK Parti 22. Dönem Manisa Milletvekili Süleyman Turgut, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sibel Nevin Baş, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamza Coşkun ve Ülkü Ocakları İlçe Teşkilatı ve partililer tarafından gerçekleştirildi.

Oğan, ‘Zafer Konuşması Yapacağız’

Açılışta konuşan Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan, “Malumunuz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından iki liderimizin birleşmesiyle kurulan Cumhur İttifakı girdiği tüm seçimlerde başarıyı yakaladı. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından gireceğimiz yerel seçimde inşallah başarıyı yakalayıp, yolumuza devam edeceğiz. Büyükşehir ve Turgutlu’muzun; Ankara ile aynı dili konuşarak, güzel hizmetleri vatandaşlarımıza getirmek için yola çıktık. Biz Turgutlu’nun geleceğini şekillendirmek için yola çıkanlardanız. Biz projelerimizi konuşacağız, dedikodular, iftiralarla uğraşmayacağız. Turgutlu’muzu yakinen tanıyoruz, burada doğduk, burada büyüdük, burada doyuyoruz. Senelerdir Turgutlu’nun tam orta yerinde esnaflık yapıyorum. Hepinizin derdini biliyorum. Emin olun bu dertleri, sorunları çözeceğiz. Bizim işimiz sizin dertlerinizle dertlenip, sizin dertlerinize derman olabilmek. Bizim gönlümüz bir, sözümüz bir. Allah nasip ederse, 31 Mart seçimlerinden sonra tekrar belediyenin önünde Cengiz Başkanımızla böyle bir konuşma yapacağız. Bu bir zafer konuşması olacak. Bundan eminiz. Turgutlu halkına hizmet için çıktığımız bu yolda verdiğiniz destekler için hepinize teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Elbirliğiyle Turgutlu’ya yeni projeleri kazandıracağız

Konukları selamlayarak konuşmasına başlayan Başkan Ergün, “Bugün Turgutlu’da olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Geride bıraktığımız sürede Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin bizleri bir kere daha Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Adayı olarak açıklamalarından dolayı şahsım ve Manisalı hemşerilerim adına teşekkür etmek istiyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Değerli Turgutlulular, 15 yıllık süreyi geride bıraktık. 2009-2014 Manisa Belediyesi, 2014-2019 ve 2019-2024 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 17 ilçe 1088 mahallede olduğu gibi Turgutlu’da da sizlerin mutluluğu, refahı ve sağlığı için elimizden gelen tüm çaba ve gayretleri gösterdik. Bu günde kadar 690 milyon liralık yatırım yaptık Turgutlu’ya. Hizmet verdik, helali hoş olsun. İlçe girişinde yaptığımız battı çıktı projesini, inanın bugün yapmaya kalkın deseniz, çok zor bir hizmet, helali hoş olsun Turgutlu’ya. Ziyaretlerimde battı çıktının ilerisindeki kavşağın yapımı dile getirildi. İnşallah, o projeyi de yapmak bizlere nasip olur. Değerli Turgutlulular, önümüzdeki yerel seçimlerde hem Yunus Başkana hem de şahsıma destek verin, biz de üzerimize düşen ne varsa birlikte bu hizmetlere kaldığımız yerden devam edelim. Biz, 15 senedir çizgimizi bozmadan, ayrım yapmadan elimizden gelen tüm hizmetleri yapmaya çalıştık. Bugün program boyunca hizmet yaptığımız bütün bu ana caddeler, yaptığımız eserler aynen duruyor. İnşallah önümüzdeki süreçte daha da üzerine koyarak, en güzel şekilde siz değerli hemşerilerimize kazandıracağız. Urganlı, Avşar gibi büyük mahallelerde de verdiğimiz sözlerini hepsini yerine getirdik. Geride kalan süreçte Kovid, ekonomik problemler, büyük bir felaket olan depremi yaşadık. Devlet kurumları, belediyeler işbirliğinde kaynaklarımızı deprem bölgesine aktardık. Yeni dönemde Rabbim bizleri utandırmaz inşallah, sizlerin desteğiyle oylarınızla hizmete bir kere daha talibiz. Devlet, Büyükşehir ve Turgutlu işbirliği ile inşallah bu birlikteliği sağlayarak en güzel hizmetleri sizler için yapmaya çalışacağız” dedi.

Gönül birlikteliği ile devam edeceğiz

Konuşmasının devamında Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın yaptığı bazı açıklamalara da değinen Başkan Ergün, şöyle konuştu:

“Şimdiki Başkan, geldi, caddeleri istiyoruz, otoparkı, pazaryerini istiyoruz dedi. Biz de verdik. Sonrasında ‘Biz tapuları aldık, Turgutlu’ya kazandırdık’ demiş. Ben bu caddeleri, buradaki altyapıları kimin için yaptım, buradaki vatandaşlarımız, esnafımız için yaptık. Kimin malını kimden alıyorsun. Üzüldüğüm taraf bu. Sonuçta vatandaşımız hizmete göre kararını verecek. Bir önceki dönemle bu dönemi karşılaştırma yapın. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Cumhur İttifakı olarak canla başla çalışarak, bu gönül birlikteliğimizi AK Parti ve MHP işbirliğinde sürdürerek, ülkenin bekası için, evlatlarımızı daha güvenli ve güzel günlerde yaşatmak için  sizlere daha güzel hizmetler vermek için çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri utandırmasın. 31 Mart tarihinde yapılacak seçimler hepimize hayırlı olsun. Allah razı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dua edildi ve Cumhur İttifakının Seçim Ofisi açıldı.

CHP'li belediyelerin hizmet derdi yok! CHP'li belediyelerin hizmet derdi yok!

Editör: Nuray Bozkurt