Turgutlu Belediyesi, Turgutlu Doğa Kültür Yaşam Derneği (YAŞAMDER) ve işbirliği ile Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği düzenleyecek. Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’nde; Turgutlu’da yetişen ve lezzetiyle adından söz ettiren Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliği de yapılacak. Dumanlı Papaz Erik Hasadı etkinliğinde “En Güzel Erik Yarışması” gerçekleştirilecek.

Şehzadeler’de günde 6 ton atık toplanıyor Şehzadeler’de günde 6 ton atık toplanıyor

Yarışmada dereceye girenler için birincilik ödülü 2 bin TL mazot, ikincilik ödülü bin TL gübre, üçüncülük ödülü ise bin TL zirai ilaç çeki takdim edilecek. ‘En Güzel Erik Yarışması’na katılmak isteyenler katılımcıların, yarışmaya katılacak oldukları eriklerle birlikte 5 Mayıs Pazar günü saat 15.00’de Irlamaz Dinlenme Alanı’nda olmaları istendi.

“Sadece Turgutlu’da Yetişen Bu Eriğimizi Herkese Tanıtacağız”

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’ni bu yıl beşinci kez YAŞAMDER ortaklığında düzenleyeceğiz. Yerel tohum satışını böylesi takas etkinlikleriyle hatırlatacak, çiftçilerimizi bilinçlendireceğiz. Aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda bir ilke imza attığımız Dumanlı Papaz Erik Hasadı En Güzel Erik Yarışması’nın ikincisini yapacağız. Gediz Nehri'nin bereketlendirdiği topraklarda sadece Turgutlu’da yetişen bu eriğimizi herkese tanıtacağız. 5 Mayıs Pazar günü gerçekleştireceğimiz Yerel Tohum Takas ve Bahar Şenliği’mize tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA