Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kent genelinde bakım, onarım, tamirat ve yenileme işlemlerine kesintisiz devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Dağyeniköy ve Kayrak Mahallelerinde arazi yollarında düzenleme çalışmaları tamamlandı. Ekipler, Sarıbey, Ayvacık ve Güney Mahalleleri ile birlikte Niğbolu, Bahadır, Seher, Alparslan, Cevher, Erdoğmuş, Papatya, Pınar ve Gündüz Sokakta parke tamirat çalışmalarını gerçekleştirdi. Ergenekon Mahallesi Fahri Uraz Sokak ve Akçapınar Mahallesinde parke döşeme çalışmaları devam ediyor. Ekipler ayrıca Koşukırı Mevkisinde asfalt yama ile Fatih Sanayi Sitesi’nin 4. kısmında asfalt hazırlık işlemlerini tamamladı.

Demirci’nin zirvesine dev proje! Doğa turizmi gelişecek Demirci’nin zirvesine dev proje! Doğa turizmi gelişecek

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise Kuşlar Mahallesi ile Dutluyol’da bordür boyama; Hacı Ömer ve Irlamaz Camilerinde dış cephe boyama çalışmalarını gerçekleştirdi. Kayrak Mahallesinde bulunan çocuk oyun grubunda boyama ve bakım çalışmaları yapıldı. Ekipler, İstasyonaltı Mahallesi Gülümser Sokakta ağaçlandırma çalışmasını tamamlarken kent genelinde parklarda ve yeşil alanlarda bakım, onarım, budama ve çiçek dikimini gerçekleştiriyor.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Daha güzel, daha yaşanabilir bir Turgutlu için ekiplerimizle birlikte tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mahallelerimizin, caddelerimizin, sokaklarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek gerekli tüm çalışmalarımızı bir bir hayata geçiriyoruz. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür eder, kolaylıklar dilerim” dedi.

Kaynak: İHA