TikTok Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkiye Bölgesi Kamu Politikaları Yöneticisi ve Türkiye Sözcüsü Emir Gelen, şirketin müstehcen içerikleri tespit etme ve önleme konusunda gelişmiş yapay zeka teknolojilerini kullandığını açıkladı.

TikTok’ta Cinselllik, Teşhircilik, Çıplaklık Var Mı?

Gelen, "Platformumuzda çıplaklık, cinsel faaliyetler ve teşhircilik gibi 'Topluluk Kuralları'nı ihlal eden içeriklere kesinlikle izin vermiyoruz. Bu tarz içeriklerin tespitinde ilgili hesaplara yönelik cezai yaptırımlarımızı hemen uyguluyoruz" dedi.

Metin Akpınar’ın kızı Duygu Nebioğlu’ndan ortalığı karıştıracak açıklamalar: İkinci bölüm başlıyor Metin Akpınar’ın kızı Duygu Nebioğlu’ndan ortalığı karıştıracak açıklamalar: İkinci bölüm başlıyor

16,5 Milyon İçeriğe Karşı Aksiyon Alındı

TikTok, güvenlik politikaları ve kullanıcı gizliliğine verdikleri öneme dikkat çekerek, geçen yıl sonu TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda yaptıkları toplantıda 1 Ocak-30 Kasım 2023 döneminde Türkiye'de yaklaşık 16,5 milyon içeriğe ilişkin 'Topluluk Kuralları'nı ihlalden dolayı aksiyon aldıklarını belirtti. TikTok olarak müstehcen içerikleri tespit etme ve önleme konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Gelen, cezai yaptırımların hemen uygulandığını ifade etti.

Kaynak: AA