Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulu, Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

TFF Başkanı Büyükekşi, Türkiye'nin Çekya ile birlikte Avrupa'nın en genç A Millî Futbol Takımı olduğuna dikkat çekerek, 2032 yılında Türkiye ve İtalya ortaklığıyla düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda şampiyon olacak Millî Takımın temellerini attıklarını belirtti.

"Hocamıza ve takımımıza güvenimiz tam" TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Millî formaya gönül vermiş futbolcularımızın hepsi bizim için çok değerlidir. Kadro tercihleri de futbolcularımızın fiziksel durumları ve maçın taktiği gibi konular teknik heyetimiz tarafından belirlenmektedir. Gerek teknik kadromuz, gerekse de oyuncularımız büyük bir uyum içerisinde çalışmalarını sürdürüyor."

Manisa FK Ganalı forvetle anlaşma sağladı Manisa FK Ganalı forvetle anlaşma sağladı

“Organize, Kötü Niyetli Ve Kirli Bir Algı Operasyonu”

Sosyal medya üzerinde yayılan ve Arda Güler’in elindeki formanın Montella tarafından sert bir şekilde alındığını gösteren kayıtlara değinen Mehmet Büyükekşi gelen tepkilerin kirli bir algı operasyonu olduğunu savunarak, "Çekya karşısında alacağımız bir puan bile gruptan çıkmamıza yetecekken ne yazık ki olağan bir antrenman görüntüsü üzerinden özellikle sosyal medyada son bir yıldır olduğu gibi organize, kötü niyetli ve kirli bir algı operasyonu yürütülmeye çalışılmaktadır. Futbol tarihimiz boyunca kişisel beklentileri doğrultusunda Millî Takımımızın başarısını istemeyen menfaat odakları, futbolumuz için bugün olduğu gibi her zaman bir tehdit unsuru olmuştur. Dün olduğu gibi bugün de insanlarımızı kutuplaştırarak Millî Takımımızın gruptan çıkmasını istemeyecek kadar milli değerlerden yoksun kişiler tekrar sahne almıştır. Tüm kalbimizle inanıyoruz ki; Ay-Yıldızlı formayı ve milli ruhu taşıyan 'Bizim Çocuklar', bizden olmayanları yine başarılarıyla hayal kırıklığına uğratacaklardır. Millî Takımımızın tüm futbolcularına ve teknik heyetimize hep güvendik, güvenmeye devam ediyoruz. Tarihimizde ilk kez lider olarak katıldığımız ve tarihimizde ilk kez galibiyetle başladığımız bu turnuvada inşallah 16 yıl sonra yine gruptan çıkmayı başararak tarih yazmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Merkezi