İzmir Çiğli Havalimanı'ndaki festival, 1 Ekim'e kadar teknoloji meraklılarıyla buluşacak.

Festival, teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, söyleşiler ve bilim şovları başta olmak üzere çok sayıda bilim ve kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak. Teknoloji ve girişim yarışmaları da düzenlenecek.

Etkinlik süresince her gün öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki kez gerçekleştirilecek "Sahne Senin" etkinliği ile müzikseverler, sahne deneyimi yaşayabilecek.

Festival heyecanına ortak olmak isteyen ziyaretçiler, kayıtlarını TEKNOFEST internet sitesi ile mobil uygulama üzerinden yapabiliyor.

ULAŞIM İÇİN TOPLU TAŞIMA ÖNERİLİYOR

İzmir’de zincirleme kaza… 3 araç birbirine girdi İzmir’de zincirleme kaza… 3 araç birbirine girdi

TEKNOFEST için ziyaretçilerin, özel araç yerine raylı sistem, deniz yolu ve belediye otobüslerini tercih etmeleri önerildi. ESHOT'un, festival alanına İZBAN Ulukent ve Egekent istasyonları ile Bostanlı İskelesi'nden ring seferleri düzenleyeceği, dileyenlerin, bisikletleriyle de festival alanına ulaşabileceği belirtildi. Cumhuriyet'in 100'üncü yılında üç büyük şehirde düzenlenmesi kararı alınan festivalin İstanbul etabı 27 Nisan-1 Mayıs'ta, Ankara etabı 30 Ağustos-3 Eylül'de yapılmıştı. İstanbul'daki festival, 2,5 milyonu aşan ziyaretçisiyle "dünyanın en büyük organizasyonu" olarak tarihe geçmişti. Ankara Etimesgut Havalimanı'nda düzenlenen festivali ise 943 bin kişinin ziyaret ettiği bildirilmişti.

Şehzadeler Belediyesi,İzmir Çiğli Havalimanı'nda 27 Eylül- 1 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Teknofest'e katılmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak. Etkinlik, 27 Eylül'den 1 Ekim'e kadar devam edecek ve birçok teknoloji meraklısını bir araya getirecek.  Başvurular için son tarih 28 Eylül olarak belirlendi. Katılmak isteyen vatandaşların, başvurularını Kurşunlu Han'da bulunan Sosyal Kültür İşler Müdürlüğü'ne yapması gerekiyor.  AA-HABER MERKEZİ