Tarım Kredi Kooperatifleri, enflasyonla mücadele sürecine destek veriyor. Ramazan ayı kampanyası çerçevesinde, 14 Nisan'a kadar tüm Kooperatif Market satış noktalarında fiyatlarını sabitleyen Tarım Kredi, Türk tarımını ve çiftçilerini desteklemeye devam edeceğini açıkladı.

Türkiye genelindeki 4 binden fazla Kooperatif Market satış noktasında vatandaşların kaliteli ve güvenli ürünlere uygun fiyatla ulaşmasını sağlamak için Ramazan Bayramı sonuna kadar tüm ürünlerde fiyatlara artış yapılmayacağı ifade edilirken yem ile gübrede yüzde 5'e varan indirim uygulandı. Öte yandan alım işlemlerinde de kolaylık sağlanacak.

2 gün sonra yansıyacak! Araç sahipleri bu adımları bekliyor... Motorin kararı 2 gün sonra yansıyacak! Araç sahipleri bu adımları bekliyor... Motorin kararı

Yem ve Gübrede İndirim Nasıl Olacak?

Öte yandan, Türkiye genelindeki 2 bine yakın Tarım Kredi kooperatifinde, motorin, zirai ilaç ve tohumda, kampanya süresince vade farkı olmadan hasat sonu (31 Ağustos) vadeli satışı yapılacak.

Karma hayvan yemlerinde ve kimyevi gübrelerde ton başına yüzde 5'e varan indirim yapılırken; indirim sonrasında oluşacak fiyatlar, kampanya dönemi süresince de sabitlenecek. İndirime ek olarak söz konusu yem satışlarının üreticilere vade farksız 4 ay vadeli yapılması sağlanacak.

Kampanya süresince piyasada daha düşük fiyat oluşması halinde ise, fiyatlar çiftçilerin lehine olacak şekilde tekrar düşürülecek.

Muhabir: ÖZKAN ÇELİK